Wpis z mikrobloga

Mam ,, dziwny '' problem ze stacją robaczą, może ktoś podpowie co mogę sprawdzić/ zmienić, by PC't wrócił do normalnego funkcjonowania.

Mianowicie: tylko i wyłącznie zmiana pamięci RAM doprowadza do tego, że uruchamia się bez problemu. Obojętne, czy to będzie wpięcie innej kości, czy wypięcie już wpiętej.

To co robiłem: próbowałem różnych rzeczy, łącznie z przełączeniem procesora ze zmianą pasty. Restart CMOS, poprzez baterię.
Próbowałem włączyć stację roboczą w różne sposoby, po rozłączaniu wszystkiego... Każde okablowanie.
Obojętne ile kości mam wpiętych, obojętnie jakie sloty. Zawsze po wyłączeniu stacji roboczej już mi nie startuje,
wiatraki się kręcą speaker tylko robi ,, cyk ''. Wtedy muszę go wyłączyć dołożyć / wyciągnąć RAM. I startuje.

Opcja ,, uruchom ponownie '' Działa bez problemu. Tylko wtedy gdy go wyłączę, już muszę kombinować.

#serwicpc #pytanie #komputery #informatyka
  • 11
@keeper772: 2 te same, jedna inna. Ale to nie jest ich problem. Mam to przy jednej podłączonej nawet.
Obojętne ile kości mam wpiętych i w jakie sloty. Zawsze działało prawidłowo ostatnio coś się zepsuło ,, wydaje mi się, że po zanikach napięcia ''.
Robiłem memtest z hirensa, 0 błędów. Kilka godzin trwało.