Wpis z mikrobloga

@pitstone: wersja czego? wersja socjalizmu? xD gdybyś nie miał jebla na punkcie mitycznego socjalizmu i tego jakim jest złem to byś zrozumiał moją wypowiedź; różne mechanizmy wsparcia socjalnego mogą przybierać różne formy, od tych potrzebnych jeśli chcemy zapewnić nawet najgłupszym czy najmniej zaradnym ludziom jedzenie, dach nad głową i możliwość edukacji do tych które zaczynają się od 500+ a kończą (często) gdzieś w grecji
@ZaplutyKarzelReakcji: Wiem. Ale pracującym w Polsce żyje się ciężko, a dziecko to wydatek. Te 500+ jest głupie z założenia, że jest małym dodatkiem do miesięcznego budżetu i kończy się tak, że idzie na szlugi i małpki i używają go patusy, które robią sobie jednego gówniaka, żeby mieć miesięczny przypływ gotówki.

Becikowe bardziej by pomogło rodzinom pracującym. Jak robisz sobie dziecko to często musisz zrobić remont, kupić dużo itemów typu łóżeczko, wózek
@pitstone: Tylko pięćset plus to 108k złotych w perspektywie 18 lat i daje ludziom świadomość, że mogą sobie zrobić jednego dzieciaka (a model 2+1 nie poprawia demografii) i w nagrodę dostaną zasiłek na z ich perspektywy wieczność. Suma 500+ także jest na tyle duża by patologia była chętna rozmnożyć się po hajs na browarki i malboraski, ale na tyle mała by ludzie pracujący z dolnej klasy średniej, którym zależy na dobrobycie
@qwertty321: Ja właśnie piszę że to jest złe jak się patrzy na rządzenie krajem przez pryzmat socjalizmu. I tutaj właśnie śmieję się z tych wszystkich którzy chcą wprowadzać swoje wersje bo zawsze się to kończy na dotowaniu coraz większych grup ludzi a w kontekście do omawianych tu artystów to za PO było dotowanie np.: Jandy i Holland za PiSu jest jakiegoś Janusha i Mariusha a za Zandberga będzie dotowanie Natashy i
Ty nawet nie rozumiesz co oznacza to słowo, bo wspieranie milionerów państwową kasą z socjalizmem nie ma nic wspólnego.


@ZaplutyKarzelReakcji: jak wiadomo, socjalizm z definicji oznacza mądre rozdawanie cudzych pieniędzy, nie należy tego mylić z rozdawaniem niemądrym
Przecież socjalizm nie oznacza bezmyślnego rozdawnictwa.


@ZaplutyKarzelReakcji: oznacza, ponieważ nie ma czegoś takiego, jak rząd racjonalnie dysponujący pieniędzmi z podatków. Racjonalnie mogą dysponować pieniędzmi tylko i wyłącznie ludzie, którzy je wypracowali.

Jedyne co można zrobić, żeby rząd lepiej dysponował pieniędzmi, to mu ich nie dawać.
@ZaplutyKarzelReakcji: o cholera, tego się nie spodziewałem. Zwykle gdy masakruję lewaka, to przynajmniej wie, kiedy zamknąć już mordę XD

Po pierwsze, nie będę dla lewaka poświęcał czasu na wyszukiwanie dowodów i prostowanie jego #!$%@?.
Po drugie, na filmie występuje Towarzysz Michał, osoba przynajmniej jako tako znana w światku lewicowego oszołomstwa, a ty jesteś zwykłym szeregowym lewusem z wykopu. Więc Towarzysz Michał bije cię na łeb w kwestii autorytetu.
Po trzecie, na