Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Banda #!$%@? debili pracuje w #nestbank
Działa wam apka?
Mi po aktualizacji krzyczy że mam zmodyfikowane urządzenie, a nie mam roota.
Mam wgrany tylko miui.eu
I #!$%@? nie mogę skorzystać z apki banku.
Już nie mówiąc o tym że aktualizacja wymuszona przez bank.

#android
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bslawek: Czyli masz zmodyfikowany system tj odblokowany BL( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niektóre banki tak działają albo nie użyjesz płatności zbliżeniowych albo całkiem apki.
@bslawek: zrobiłem testy na LineageOS. #!$%@? że zabezpieczenia najnowsze, telefon na oryginalnym romie byłby podatny na co najmniej 30 ataków. Root wyłączony, pełna zgodność z SafetyNet. Ale aplikacja Nesta - takiego faka, nasz student stażysta jebnął if(model=="XIAOMI" AND system!="MIUI") then throw "uj nie bankowośc".
Znalezione na jakimś forum: "Jak komuś wykrywa roota. Robisz roota z magisk-a. Przepakowujesz magiska pod inną nazwą (opcja w ustawieniach), uruchamiasz magisk hide (też w ustawieniach) i zaznaczasz w magisk hide aplikację nest banku. Uwaga, nie wystarczy samo włączenie opcji, trzeba zaznaczyć aplikację. Czytajcie komentarze ludzie... rozwiązanie wykrywanka roota jest banalne." Od siebie dodam że robiłem po tym wipe cache i dalvik.
mi 9t pro z softem miui 12 stable (xiaomi.eu) i root'em na Magisk'u czyli odblokowany BL: wyczyściłem dane aplikaci Nesta, po tym skasowałem apke, następnie włączyłem opcje programisty i zaznaczyłem opcje pozwalającą "wgrywać oprogramowanie po USB" (wymagana do przepakowania Magisk'a), wszedłem do opcji w Magisk, kliknąłem pozycję "przepakuj..." Wpisałem wymyśloną nazwę dla magiska, np."YTburak", magisk pomielił i zrestartowałem fon. po restarcie znów wyłączyłem telefon i wszedłem do TWRP (recovery), Wipe/Advance wipe i