Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 332
3 października 1992r. irlandzka piosenkarka Sinéad O'Connor w ramach protestu przeciwko pedofilii w kościele katolickim podarła zdjęcie Karola Wojtyły. Skandale pedofilskie w Irlandii i USA zaczęły wychodzić na światło dzienne dopiero kilka lat później, więc O'Connor została uznana za wariatkę, a jej kariera właściwie się zakończyła.

Opisanie ogramu cierpiernia jakiego doznali z rąk kościoła katolickiego Irlandczycy i szczególnie Irlandki zajęłoby bardzo długo. Aby lepiej zrozumieć dlaczego Sinéad zrobiła to co zrobiła, odsyłam was do tego filmu. Ostrzegam; oglądanie może wywołać bardzo duży dyskomfort.

#bekazkatoli #pedofilewiary #neuropa
  • 35
via Wykop Mobilny (Android)
  • 161
@Soojin21: jestem tak stary, że pamiętam jak widziałem to w TV w 92. Program Bliżej Świata, w sekcji głupoty i ciekawostki, było też prawdopodobnie w teleekspresie. Na tamte czasy pozycja Wojtyły była w Polsce tak silna, że gdyby nawet biedna Sinead pokazała zdjęcie jak JP2GMD, to odbiorcom poprzepalałoby styki, taki mieliby dysonans poznawczy...
@The_Orz: oo tak. Rano śniadanie, Disco Relax na Polsacie, potem suma w kościele, Anioł Pański na Jedynce, obiad (zwykle rosół i schabowe z ziemniaczkami i kiszoną kapustą) , potem o drugiej Familiada na dwójce, spacer, a potem Telexpress i zaraz potem Śmiechu Warte na Jedynce, potem szykowanie się na rano do roboty, kolacja i o 19:30 "Dziennik" i pierwsza informacja co powiedział papież, a potem sport, pogoda, jakiś film na Jedynce
@LouCyphre: Ja pamiętam pielgrzymkę w której Papa miał zawitać pierwszy i jedyny raz w "mojej" diecezji. Byłem dzieciak który mało z tego rozumie, ale przedstawiano nam to jako najważniejsze wydarzenie naszego marnego życia. Żeby było jeszcze śmieszniej, ponieważ (gigantyczne) pole było za małe żeby pomieścić wszystkich chętnych (także przymusowych chętnych) na wejściówki, to w ramach zastępstwa wożono autokarami ludzi żeby zobaczyli samo pole które niebawem nawiedzi papież. Ja byłem w tej
w ramach protestu przeciwko pedofilii w kościele katolickim podarła zdjęcie Karola Wojtyły


@Soojin21: dodajmy, że nie zrobiła tego, bo coś gdzieś usłyszała. Znała to z autopsji - spędziła 1,5 roku w obozie koncentracyjnym sióstr magdalenek

Opisanie ogromu cierpienia jakiego doznali z rąk kościoła katolickiego Irlandczycy i szczególnie Irlandki zajęłoby bardzo długo


torturowanych było ok. 150 tysięcy dzieci, w procesie kościoła irlandzkiego opisy tortur zajęły 2800 tomów (podkreślam TOMÓW, nie stron) akt
Tak ja kościół katolickiego zniszczył ze przystąpiła do islamu i jest mułzumanką.kiedyś z słuchając wywiadu który udzieliła, uznalem że jest mega oderwana od świata i dalej tak twierdzę.
@Soojin21: Gościówa miała jaja, zrobiła to na żywo w SNL, w samym środku USA, to też był niezły katoliban wtedy, wszystkim poopadały szczęki, a Joe Pesci zagroził jej pobiciem. Kilka tygodni później pośród gwizdów i buczenia wielotysięcznej publiczności w Madison Square Garden wyśpiewała a'capella ten sam utwór zamykając im wszystkim dzioby. Polecam zobaczyć oba występy, za każdym razem mam ciary.
@The_Orz: z tymi przymusowymi chętnymi to chyba trochę popłynąłeś bo pamiętam wszystkie pielgrzymki JP2 od lat 90-tych i frekwencja była zawsze na takich poziomach, że nie trzeba było specjalnie zwozić sztucznych tłumów.
zaczęły wychodzić na światło dzienne dopiero kilka lat później, więc O'Connor została uznana za wariatkę, a jej kariera właściwie się zakończyła


@Soojin21: A ok bo już myślałem, że to dlatego że jest schizofreniczką, która chciała się zabić jeszcze nie dawno, a teraz chyba jedna z jej jazd to przejście na Islam. Autorytet nie ma co, a JP2 chronił pedofili to fakt.
@The_Orz: widać ktoś spytał twoich rodziców i oni za ciebie podjeli decyzje, w PL był taki kult JP2, że na tych polach były setki tysięcy ludzi z własnej woli. Ba, mój ojciec zatwardziały wyborca SLD zabrał mnie na taką wizytę papieża bo to było wydarzenie na miarę chyba meczów Euro 2012 w PL, gdzie w miastach tworzyły się strefy kibica.
Skandale pedofilskie w Irlandii i USA zaczęły wychodzić na światło dzienne dopiero kilka lat później, więc O'Connor została uznana za wariatkę, a jej kariera właściwie się zakończyła.


@Soojin21: To ciekawe, bo po 1992 roku wydała 7 płyt (do wtedy wydała je 3), i była wielokrotnie nominowana do różnych nagród. Swoją drogą:

In October 2018, O'Connor converted to Islam, calling it "the natural conclusion of any intelligent theologian's journey".

After her conversion
@Soojin21: pamiętam to i ogólną nagonkę na nią i wyciąganie jej problemów psychicznych, no zrobienie z niej wariatki w mediach. Fajny przykład tego, żeby nie oceniać pochopnie i zawsze poszukać drugiego dna.

@The_Orz: haha sama tak stałam w jakimś tłumie żeby zobaczyć papieża - zobaczyłam i już wtedy miałam dysonans - nie był to człowiek, którego pokazywały media, pełen wigoru, z uśmiechem na ustach, tylko ekstremalnie wymęczony i schorowany, smutny