Wpis z mikrobloga

@sylwke3100: właśnie sobie przeglądałem galerie tego miejsca, klimatyczny relikt przeszłości. Przywodzi mi na myśl Polskę jaką pamiętam z młodzieńczych lat, dziewięćdziesiątych i przełomu wieków :)


@Odczuwam_Dysonans: Sporo takich stacji było u nas ale to zazwyczaj były stacje powiązane właśnie z przemysłem które wraz z jego degradacją czy likwidacją po prostu zniknęły czy to po likwidacji przez właściciela czy złomiarzy.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Mieszkam bardzo blisko, słyszałem że mieli tam jakąś ścieżkę rowerową robić, prawda to? Bo w sumie fajnie się chodzi wzdłuż tych torów to fajnie by było jakby coś postawili, bo przejechać przez Piekary da się tylko jedną ulicą i jakaś różnorodność by się przydała ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@KrzysiuPG: Nic mi nie wiadomo co tam zrobią. Tym bardziej że ostatnio totalnie dupy PKP (co nie było chyba wcześniej planowane) ogłosiło jakaś koncepcje która też obejmowała tę linii i założenia są takie że ta linia ma być od Chorzowa odbudowana a tu wyremontowana i stanowić objazd i odciążenie Węglówki (Chorzów - Bytom - TG)
  • Odpowiedz