Wpis z mikrobloga

Hej. Jak to było u Was? W necie pisze, ze w przypadku gdy jest się osobą zamieszkującą z osobą chorą ma się z automatu #kwarantanna na czas izolacji tej osoby + 7 dni. Mój ojciec miał wynik pozytywny #koronawirus 06.11 (test robiony prywatnie) i ma izolację do niedzieli. Ja i mama nie mamy żadnej informacji o kwarantannie od tamtego czasu. Sanepid nie dzwonił do taty tylko policja (raz). Gdy tato zapytał o mamę to policjant powiedzial, ze nie maja jej w bazie. Ja natomiast na IKP nie mam żadnej informacji.

Jak było u Was? Rozumiem, że sanepid nie wie z automatu kto mieszka z osobą chora i musza uzyskac dopiero takie informacje, ale żeby to wiedzieć to muszą zadzwonic. Pracuje zdalnie, więc nie potrzebuje zaświadczenia o kwarantannie ale jakby tak nie było to trochę kapa jak nie ma mnie w bazie i nie mogę potwierdzić. Jak było u Was? Myślę że znaczenie moze mieć czy test jest zlecany przez lekarza POZ czy prywatnie. Lekarz jednak widzac wynik też dzwoni do pacjenta i dopytuje o osoby z którymi miał kontakt...
  • 2