Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze słuchawek bezprzewodowych (najchętniej BT). Potrzebuję słuchawek bezprzewodowych, pełnowymiarowych, nauszne z mikrofonem, który będzie działał w komunikacji przez Skype, Discord, Teams itp. Słuchawki chciałbym wykorzystywać do słuchania muzyki/filmów, ale wykorzystywać także do pracy - rozmowy za pośrednictwem komunikatorów internetowych, jak również w grach i komunikacji podczas rozgrywki ze znajomymi. Słuchawki będą wykorzystywane w większości w domu, czasem może zabiorę je w podróż. Chciałem zakupić słuchawki Audio-Technica ATH-M50xBT, jednakże okazało się, że komunikacja za pośrednictwem mikrofonu oparta jest na doczepianym do słuchawek kablu, na którym znajduje się moduł z mikrofonem. Oznaczałoby to, że żeby móc komunikować się z innymi osobami, musiałbym mieć podłączony przewód do słuchawek i do PC, co dyskwalifikuje ten system jako bezprzewodowy. Wiem, że wrażenia słuchowe to bardzo indywidualna sprawa, ale może jesteście w stanie polecić dobre słuchawki bezprzewodowe, oferujące dobrą jakość dźwięku i dające możliwość bezprzewodowej komunikacji z innymi osobami. Chciałbym się zmieścić w 1000 zł, ale jeżeli będzie warto mogę przeznaczyć na ten cel więcej.

  • 9
@Atreyu: Z podobnego założenia wychodzę, wiele słuchawek dostępnych na rynku obsługuje już Bluetooth 5.0, kastracja jakości wynikająca z przesyłu danych nie będzie już taka wyraźna.
Miałem na głowie słuchawki Audio-Technica ATH-M50xBT i byłem zadowolony z jakości dźwięku jaki oferowały. Niestety konieczność podłączania mikrofonu znajdującego się na kablu odwiódł mnie od zakupu tego zestawu.
najnowsze standardy przesyłania dźwięku po BT nie są złe


@Atreyu: nadal im daleko do tego co można osiągnąć na kablu. Tutaj chodzi głównie również o szumy itp. Aptx HD oraz LDAC faktycznie już dają radę ale niestety to nadal nie to. Jeżeli chcesz używać słuchawek będąc w ruchu to ok jest to wygodne, jednak jeżeli głównie je masz założone gdy siedzisz, to niestety ale nie ma to zbytnio sensu.
@ksiak: Rozumiem i zdaję sobie z tego sprawę, że słuchawki bezprzewodowe będą w jakimś stopniu gorsze w odsłuchu aniżeli ich przewodowa alternatywa. Nie jestem jakimś fanatykiem audiofilem :) Szukam po prostu przyzwoicie grających słuchawek bezprzewodowych, z którymi będę mógł chodzić po domu i kontynuować rozmowę. Słuchawki podłączane na dużego jacka pod wzmacniacz również posiadam, na nich słucham muzyki z płyt CD. Szukam po prostu czegoś co będzie zapewniało przyzwoitą jakość dźwięku,
@ksiak: Dziękuję, zapoznam się z tym, co znajduje się pod linkiem, który zamieściłeś.

bez przesady to już jest #audiovoodoo

Nawet nie wiedziałem, że jest poświęcony tej tematyce tag, muszę się zapoznać z tymi wymysłami ( )

akurat tutaj nie do końca o to chodzi :)

Zdaję sobie sprawę z tego, że słuchawki bezprzewodowe będą okrojone w brzmieniu względem słuchawek przewodowych z podobnej kategorii cenowej. Jednakże jest