Wpis z mikrobloga

Wchodzę se w znalezisko o usunięciu konta JKM na FB, wchodzę se poczytać wypociny o tym fakcie na mirkoblogu, i nie zawiodłem się. A podsumować to wszystko można cytatem właśnie z Krula:

Większość ludzi to idioci!

__

"Wolny rynek zweryfikował" - nie, dopiero to zrobi. Wszystko się okaże w ciągu najbliższych dni. Wtedy FB otrzyma feedback od klientów i jeżeli straty > zyski to przywrócą profil.

Wolny rynek oznacza tyle, że FB rzeczywiście mógł sobie usunąć to konto - tak i to jest ok!
Wolny rynek oznacza tyle, że Korwin nie będzie miał podstaw ganiać Cukierberga po sądach - tak i spoko!
Wolny rynek oznacza tyle, że żaden urzędnik nie nakaże FB cofnąć decyzję - tak i super!

To jest wszystko to o czym mówią wolnościowcy - firma sama decyduje kto jest jej klientem.
__

"Chcącemu nie dzieje się krzywda" - oczywiście. I tak powinno to wyglądać w społeczeństwie!

Krzywda się nikomu nie stała. Januszowi już w przeszłości usuwano wpisy i blokowano profile - spokojnie, był przygotowany na ewentualność usunięcia konta.

Korwin komentować sytuację może jak mu się podoba. Wy i ja możemy komentować sytuację w jakikolwiek sposób. Ja mogę wytykać idiotom, że są idiotami (a jak jeszcze to udowodnię to w ogóle świetnie - edukuję was za darmo). Korwin może nawoływać nawet do bojkotu i nie będzie to zaprzeczenie swoim ideałom, dlatego że drugą zasadniczą kwestią jest wolność słowa.
Objawiać się może tym, że publicznie wyrażamy niechęć do jakiejś firmy lub jej zachowań i decyzji, mimo że ta miała do nich prawo - absolutnie nigdzie nie występuje tu hipokryzja!

*Firma nie chce sprzedawać towaru ciemnoskórym* - ich wybór i nikt nie powinien im mówić jak mają prowadzić biznes. Ja natomiast mogę publicznie głosić, że mi się to nie podoba, i że może to mieć podstawy rasistowskie. I również, że jest to zachowanie niekulturalne, nieetyczne i złe moralnie. Na tym polega wolność.
__

"Jaka cenzura? Wolny rynek" - cenzura istnieje zawsze, na wolnym rynku też może. Firma może cenzurować, a ja mogę krzyczeć o cenzurze jeżeli uderza ona bezpośrednio, czy pośrednio we mnie - wolność słowa.

Innym rodzajem może być cenzura na grupach dyskusyjnych, zarządzanych przez moderatorów, którzy decydują o akceptacji treści opinii wyrażanych przez dyskutantów lub ich zgodności z narzuconym lub przyjętym przez uczestników regulaminem. Uczestnicy forów muszą ograniczyć swoją wolność słowa zgodnie z regulaminem lub dowolną interpretacją osób zarządzających projektem.

__

O wolnym rynku, wolności słowa i cenzurze najgłośniej dzisiaj krzyczą ci, którzy nie wiedzą co te frazy oznaczają, i którzy chcą ich regulacji. Każdy kto chciał wymienionymi powyżej komentarzami ośmieszyć JKM ośmieszył tak naprawdę siebie "oświecona" ciemnoto ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#korwin #wolnosc #wolnyrynek #cenzura
#konfederacja #4konserwy #neuropa #lewackalogika
  • 1