Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki potrzebuję powiększyć otwór w stropie, bo ktoś mądry zaprojektował go tak, że schody się nie zmieszczą. Widziałam się dzisiaj z konstruktorem który mówi że nie będzie problemu, ale za projekt woła 1500zł. Normalna cena? Wysoka?
Nie chcę żeby mi jakiś majster robił takie rzeczy na oko, bo później się coś komuś na łeb spadnie, a majster się wypnie
#budujzwykopem #remontujzwykopem #kiciochpyta
strachnawroble - Mireczki potrzebuję powiększyć otwór w stropie, bo ktoś mądry zaproj...

źródło: comment_16052557390KmM5GrZp9R9AI0Gnwz1bD.jpg

Pobierz
  • 21
@strach_na_wroble: w którym kierunku ten otwór chcesz powiększać? Z tą terivą ja bym nie szalał. Do czego tu projekt? Wytniesz tą belkę jedną, bloczki wywalisz ale po lewej stronie jest dość dziwnie. Najlepiej by było zrobić lany strop i go połączyć z resztą zbrojenia. Proste ale #!$%@? totalny.
belka może lepiej by była jednak podparta z dwóch stron?


@wedrowycz: no to właśnie całą ją by trzeba wyciąć, otwór powiększysz o jeden rząd pustaków ale z lewej to lany monolit i pustaki też out.
@strach_na_wroble: @defoxe: Zobacz że tam jest podwójna belka - prawdopodobnie ten monolit po lewej ma zbrojenie wzdłużne, podparte na tej podwójnej belce z tej strony - i tej krótkiej z drugiej strony. Trzeba albo wywalić monolit, wywalić te 2 belki i wylać od nowa, razem z jakimś pociągiem, bo jedna belka tego dłuższego monolitu może nie utrzymać, albo odkuć zbrojenie z monolitu zakotwione nad belkami, przedłużyć je do kolejnej belki
@konto_dla_trybu_nocnego: chata kupiona w takim stanie w jakim widać
@fajnypierozek: fajne te schody, takie nie za wygodne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@defoxe: no właśnie boję się takiego cześkowania na zasadzie 'to się zateguje', wolałabym mieć pewność że ani mi nic na łeb nie spadnie ani nie będzie pękało za jakiś czas. Jakby nie patrzeć to są jakieś promile od całkowitej kwoty, a kwestia konstrukcyjna.
@
Zobacz że tam jest podwójna belka


@jarzyn123: zawsze w takim miejscu jest podwójna.

Trzeba albo wywalić monolit, wywalić te 2 belki i wylać od nowa, razem z jakimś pociągiem, bo jedna belka tego dłuższego monolitu może nie utrzymać, albo odkuć zbrojenie z monolitu


@jarzyn123: dokładnie. Projektować nie ma co ale #!$%@? to tam totalny jest.
@Deska_o0: to są takie schody? (ʘʘ)
Dom miał być parterówką, później była robiona adaptacja projektu pod poddasze użytkowe (pic rel) i zmiana stropu na terivę, ale nie mam żadnego nowego projektu stropu ani na adaptacji nie ma zaznaczonego otworu. Kręcone schody są niewygodne i dopóki możemy jeszcze podziałać wolę zrobić proste
@dyzenteria: Spójrz na projekt, pionowo wymian by musiał się opierać nad nadprożem drzwi wejściowych, poprowadzony
strachnawroble - @Deska_o0: to są takie schody? (ʘ‿ʘ)
Dom miał być parterówką, późni...

źródło: comment_16052641005fA3Q8H0Fo9D3khqdiVTXQ.jpg

Pobierz
Projekt domu był jeden, później była robiona adaptacja poddasza (pic rel) i zmiana stropu na terivę, ale nie mam żadnego nowego projektu stropu ani na adaptacji nie ma zaznaczonego otworu. Kręcone schody są niewygodne i dopóki możemy jeszcze podziałać wolę zrobić proste


@strach_na_wroble: no to dzwoń do projektanta żeby dokończył robotę, ja nie zamierzam Cię namawiać na kręcone schody, stwierdzam po prostu że pod taki typ jest ta dziura ( ͡
Spójrz na projekt, pionowo wymian by musiał się opierać nad nadprożem drzwi wejściowych, poprowadzony poziomo z kolei na wąskim słupie na którym już się opierają dwa nadproża drzwi wewnętrznych

@strach_na_wroble: Nie zrozumieliśmy się. Wymian między sąsiednimi żebrami, tak jak zaznaczyłem na zdjęciu. Owszem, opierać się będzie na belce otworowej. Czy będzie wymagać wzmocnienia zdecyduje konstruktor. W razie konieczności można domurować węgarek lub wstawić tam kształtownik stalowy (kolor zielony).
dyzenteria - > Spójrz na projekt, pionowo wymian by musiał się opierać nad nadprożem ...

źródło: comment_1605279511WCPlpBAaHhggQTwrXZ25f9.jpg

Pobierz