Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mój pracodawca na czas zamknięcia galerii zaoferował mi zmianę etatu z całego na 3/13. Kierownik stwierdził, że firma nie dostanie żadnej pomocy od państwa i to jedyne co są w stanie zaoferować. Dostanę za listopad 1000 zł netto ;_;. Podpisany aneks do umowy mam wysłać najpóźniej jutro rano. Co o tym myślicie? To normalna praktyka? Mogą tak? Zastanawiam się, czy to podpisywać, czy nie robić nic i czekać na wypowiedzenie, a w międzyczasie szukać czegoś nowego. Szczerze mówiąc spodziewałem się - w najgorszym wypadku - najniższej krajowej za cały etat. Tragedia.

#koronawirus #prawo #prawopracy #lockdown #handel
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karolsca: nie zależy mi. Powiedzmy, że jest mi to obojętne, czy będę tam pracował, czy nie. Jeżeli tego nie podpiszę to najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że za parę dni dostanę wypowiedzenie, które u mnie trwa 2 tygodnie. Ale za te 2 tygodnie będę miał płatne full, tak jak na pełny etat. Zgadza się? W takim razie wybieram tę opcję, bo dostanę więcej wypłaty, a od grudnia zacznę sobie nową pracę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Djoki: oraz nowe przepisy pozwalają wzięcie zasiłku za obniżenie etatu - ale z okresu pierwszego lockdownu, nie wiem jak z tym okresem aktualnym (,)