Wpis z mikrobloga

Jakieś #!$%@? klatki 13m2 z łóżkiem na suficie i kiblem przy lodówce za 1400 złotych, a płacą wszędzie możliwie najmniej. Obecnie studiuję zaocznie, pracuję już w kierunku i chciałbym za rok-dwa z moją przenieść się do dużego miasta, ale to jest jakiś obłęd. Wynajęlibyśmy kawalerkę (2k) to pewnie starczyłoby na jedzenie i środki czystości XD

A te zarobki to serio są większe w dużych miastach (sprzedaż,marketing - ja, ona finanse,ksiegowosc) i da sie wyzyc normalnie?

#gdansk #trojmiasto #pracbaza #nieruchomosci
  • 20
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: nie przesadzałbym z tymi zarobkami, zaczynając / do tych dwóch lat doświadczenia to w księgowości w Trójmieście dużo nie dostaniesz. W marketingu też raczej nie. Jeszcze na dwóch mieć kawalerkę za 2k to jakoś da radę, ale np. w pojedynkę byłoby wg mnie bardzo ciężko.
  • Odpowiedz
Czyli kompletnie się nie opłaca tam mieszkać, tak rozumiem? Lepiej sobie niewiele zarabiać w mniejszym mieście i mnie jwydawać na mieszkanie i żyćskromnie? No bo sorry, ale to jest jakieś chore...
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Tak, ceny mieszkań w Trójmieście są ogromne, nie znam nikogo, kto płaciłby mniej niż 1500zł za kawalerkę albo 800zł za pokój, w okolicznych małych miastach jest tak jak piszesz. Dobrym kompromisem może być mieszkanie w Toruniu czy Olsztynie, gdzie ceny nie zwariowały, a pracę zawsze jakąś znajdziesz.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: No zależy co dla ciebie znaczy opłacać się. Fanem Trójmiasta nie jestem, ale może ty polubisz i będzie ci warto żyć na styk / może trochę lepiej. No ale ogólnie jest drogo, a wg mnie i z doświadczenia zarobki patrząc na wymienione przez ciebie branże za duże nie będą za szybko jeżeli w ogóle. No ale we dwójkę możecie spróbować przecież.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Nie no możliwości są ogromne, ja na studiach dziennych jestem w stanie spokojnie pracować na 3/5, dzięki covidowi na pełen etat - stać na mieszkanie, wyjazdy, dobre jedzonko. Nie wiem jak to wygląda z marketingiem + księgowością, my z różowym jesteśmy bardzo zadowoleni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie zmienia to faktu, że jeśli wydatek 2k na mieszkanie zbyt nadwyręży Twój budżet, to nie ma się co
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: no JAKO TAKO ogarnięta kawalerka to trzeba sobie liczyć ABSOLUTNE minimum te 1600 w trójmiescie, mieszkanie dwupokojowe/kawalerka z wydzieloną sypialnia to już kwestia 2k
Sądze, ze bez 4k na ręke nie warto sie tam przenosić.
Sam jestem na etapie szukania mieszkania w trójmieście, bo wlasnie tam sie przenosze i z cenami jestem na bieżąco.
Już pomijając fakt, że połowa ludzi chce wynająć mieszkania tylko do konca maja bo liczą na
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Nie ma jednej odpowiedzi, bo każdy jest w innej sytuacji. Na start możecie być na styk ze wszystkimi wydatkami, ale jak ktoś już wspomniał, możliwości są ogromne. Z czasem na pewno sytuacja się poprawi i będzie się żyło godnie.
W porównaniu do mniejszych miast, tutaj początek może być trochę trudniejszy, ale za to można zajść o wiele dalej i żyć na o wiele lepszym poziomie. Przynajmniej łatwiej jest tego dokonać
  • Odpowiedz
Trójmiasto jest specyficzne, jeśli chodzi o zarobki. Z jednej strony stwarza ogromna szansę, ale jednak większość młodych ludzi z branż które wymieniłeś siedzi w ssc w oliwie z zarobkami 2-4/5 koła przez pare dobrych lat. Do życia Trójmiasto jest super, masz zasadniczo wielkomiejski klimat ale w wolniejszym tempie niż Wwa , czy Poznań.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: jeśli przegryziesz inną lokalizację niż #gdansk to da się znaleźć coś taniej, a możesz dojeżdżać do pracy SKM. Wynajmuję w Gdyni kawalerkę za 900zł (z opłatami 1400zł) sypialnia plus salon z kuchnią. Jak poszukasz w Rumii lub w Redzie to pewnie znajdziesz jeszcze taniej.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: pomyslalo 1mln wiesniakow ¯\_(ツ)_/¯ a potem szok dla nich ze w duzym miescie bez znajomosci zarabiasz mniej niz normalnie pracujac w malym. Ceny za mieszkania wywindowane w kosmos, koszty utrzymania ogromne a placa dla wielkomiejskiego przybysza wiejskiego taka sama jak na wsi jak w ogole chociaz wezma cie na rozmowe kwalifikacyjna bo 1000 osob na stanowiskoxD
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Może faktycznie z powodu coranavirusa ceny nieco spadły bo i zapotrzebowanie jest mniejsze. Co do pracy to jest sporo korpo w których można znaleźć pracę, duży kompleks jest w Oliwie. Z tego co się orientuje wśrod tych firm są zajmujące się tematem księgowości.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: nie oszukujmy się, bilans finansowy wyjdzie taki sam. Tysiące ludzi w Trójmieście wegetuje, mieszka gdzieś pod wysypiskiem śmieci, dojeżdża do pracy 2 godziny dziennie bo wmówili sobie że lepiej biedować w mieście niż u siebie, bo tutaj nikt ich nie ocenia. Jak już wyjechać to w ogóle z tego kraju lepiej.
Jak nie znasz zajebiście języka obcego ani innego skilla to w korpo też nie ma rozwoju.
  • Odpowiedz