Wpis z mikrobloga

@bloodyhell666: tak. To trochę ciemna strona polskiej energetyki.
Jeśli w Polsce masz auto elektryczne które ładujesz w nocy to też jeździsz na węgiel poniekąd :)

Dodatkowo tak dużo ludzi ma pomysł żeby prądem grzać że przewymiarowanie instalacji stało się problemem operatorów sieci i na pewno będą cięcia w programie prosument..
  • Odpowiedz
  • 0
@Mateos2 wiesz co i tak elektrownie spalają masę węgla. Nasz rząd nie potrafi postawić jednej durnej elektrowni atomowej i bazuje tylko na węglu. Nie obraz się ale mi nie zależy na minusowym śladzie węglowym. Dla mnie ważna jest ekonomika, co wiem że w większej skali jest złe.

Mam bardzo dobrze ocieplony dom, piec na ekogroszek 5 generacji, teraz panele. Sorki ale jestem najbardziej eko w okolicy nawet choćbym grzał tylko prądem
  • Odpowiedz
@bloodyhell666: absolutnie rozumiem, tylko że takie postępowanie bardzo dużej grupy ludzi może doprowadzić do tego że zakłady energetyki zmienią "prowizję" za przechowanie energii i przestanie być nadprodukcja opłacalna.... Albo brdies musiał odebrać w kwartalne w którym wyprodukowałes
  • Odpowiedz
Produkuje prąd,więc mam go prawo odebrać. Państwo jest do tego stopnia nieudolne że nie jest w stanie być eko. To ludzie sami sobie sponsorują takie inwestycje


@bloodyhell666: @Mateos2: Tak realnie ten odbiór prądu jest teoretyczny, bo instalacje ongrid mają zbyt dużą zmienność a linie straty i linie i zakłady energetyczne sobie nie radzą ze skokami, wiekszy to koszt dla energetyki niz zysk. Będzie problem już niedługo albo jakieś
  • Odpowiedz
@djtartini1: dokładnie tak uważam. I będzie masa wkurzonych ludzi... Tych co zrobili małe instalacje i będą mieć gorsze warunki i tych co pobudowali na zapas żeby się grzać prądem a zamiast tego będą oddawać prąd za free
  • Odpowiedz
Mam bardzo dobrze ocieplony dom, piec na ekogroszek 5 generacji


@bloodyhell666: nie wiem co znaczy piąta generacja, ale ekogroszek to był syf a nie eko.
Jeśli masz dobrze ocieplony dom to do ogrzania wystarczyłaby ci mała pompa ciepła
  • Odpowiedz