Wpis z mikrobloga

na PC? Grając w grę na konsoli w 30 klatkach obraz jest jakby płynniejszy niż jak mam te 3


@koronawirus: nie wiem ale też to odczuwam, być może ma to związek z motion blur na maxa we wszystkich grac, na pc tego nie ma
  • Odpowiedz
@koronawirus: Zawsze śmiechałem z tych 30 FPSów na konsoli, ale jak sam kupiłem to bez kitu te 30 klatek wydaje się w cholerę płynniejsze niż na pc. Na PC to jest poziom niegrywalności, tam całkiem przyjemnie to wygląda.
  • Odpowiedz
@koronawirus: równy czas obliczeń na każdą klatkę. Na pc to raczej często wygląda tak, że masz 30 klatek z czego 20 wykona się w pierwszej połowie sekundy a kolejne 10 w drugiej połowie.
Daje to brak płynności - na konsolach dbają o takie szczegóły żeby się tego nie odczuwało.
  • Odpowiedz
@koronawirus: Ja przy ogrywaniu Dark Souls: Prepare to Die Edition najpierw na myszce i klawie, a potem na padzie od XO doszedłem do wniosku, że liczy się również precyzja sterowania - na padzie 30fps nie przeszkadzało mi az tak, jak na myszce - było wręcz naturalne. Oczywiście 5 minut prób, a następnie pobrałem fix na 60 klateczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@koronawirus: Dużo też poprawiają same telewizory np. taki TV od Samsunga z wyższej półki ma upłynniacz ruchu - 30 FPS wygląda jak 60 FPS, a input lag zostaje na podobnym czyli niskim poziomie.
  • Odpowiedz
@koronawirus: głównie chodzi o to, że ruchy myszką są szybsze i bardziej ostre - pad jest stonowany i wolniejszy, that's all ( ͡° ͜ʖ ͡°) edit: a dobra, grasz tu i tu na padzie, a to nie wiem
  • Odpowiedz
  • 1
@koronawirus A na kompie masz stałe 30 fps, czy średnio 30 fps? Bo jest całkiem inne odczucie w graniu przy stałych fpsach, niż gdy fpsy skaczą między np 25-35 klatek.
  • Odpowiedz
@koronawirus: Od telewizora siedzisz w #!$%@? daleko, do tego natura pada sprawia że nie ruszasz kamerą tak gwałtownie. Siądź sobie zgodnie ze sztuką dwa metry od telewizora (bliżej jak masz mniejszy niż 55 cali) to ścinanie się będzie ci bardziej doskwierało.

Also zwróć uwagę na to że na konsolach dominują gry TPP gdzie w mniejszym stopniu ruszasz kamerą przez co znowu aż tak nie odczuwasz niskiego framerate, taki Far Cry 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grzsci: stałe, zablokowane 30

@Dave987654321: pisze ponownie że skrzynkę mam podpięta do tego samego telewizora co konsole i na PC również gram na padzie, leżąc w takiej samej pozycji, w takiej samej odległości
  • Odpowiedz
@koronawirus: Zauważyłem że w przypadku Shadow of War podczas nawet podczas zwykłej eksploracji jakoś bardziej mnie drażni 30 FPS niż w przypadku takiego Spidermana, mimo że obie gry chodzą w 30 FPS i mają dość równy framepacing
  • Odpowiedz