Wpis z mikrobloga

Ktoś ogarnia jak obecnie działają biblioteki? Chodzi mi głównie o krakowskie - Rajska oraz ta UJ. Nie mam w żadnej karty czytelnika, a ze względu na moje studia muszę czytać sporo, więc zależy mi na maksymalnym zminimalizowaniu kosztów. Da się może jakoś kartę wyrobić online lub na miejscu i korzystać z opcji zamawiania książek, czy trzeba czekać do ponownego otworzenia bibliotek?

#biblioteka #uj #studbaza #krakow
  • 7
@realbs: uwr wysłał studentom wiadomość, w której napisano, że istnieje możliwość odebrania zamówionych książek i to tyle.
jeśli ktoś nie zamówił do 6.11, to nie będzie mógł wypożyczyć; oczywiście władze „zapewniają”, że poproszą biblioteki o zeskanowanie materiałów i ich udostępnianie - ale szczerze wątpię w jakiekolwiek chęci, nikt nie zeskanuje całych książek.
czyli pozostaje czekać do 29.11, do tego czasu raczej nic nie wypożyczysz (?).
tak u mnie to wygląda -
@thekes: napisałam o zeskanowaniu „materiałów”, czyli fragmentów lub artykułów - co robią biblioteki,
i całości oczywiście, że nikt nie zeskanuje (choć zdarzają się i takie sytuacje), czemu się nie dziwię - dostęp do jakichkolwiek treści jest znikomy, a z wykonywania obowiązków studenckich nikt nas nie zwolni :p
@przypadkiem ok, po prostu twoja pierwsza wypowiedz brzmiała tak, jakby bibliotekom nie chciało się skanować materiałów, bo nie wierzyłaś w te chęci za bardzo.

To trudny czas dla studentów bez wątpienia i współczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)