Wpis z mikrobloga

Mamy pytanko, bo nie wiem czy jestem dzbanem czy powinienem wyzwać kierowcę.
Dziś szedłem z dzieckiem tym chodnikiem w miejscu tych samochodów. De facto szedłem parkingiem, ale wtedy było pusto. W pewnym momencie laska wjechała swoim SUVem z marszu na miejsce parkingowe tuż obok mnie. Żadnego zatrzymania przy parkingu tylko wjechanie około 40km/h na parking. Gdyby moje dziecko wybiegło przed auto to by jej już nie było. Czy wina jest po mojej stronie czy ona za agresywnie wjechała na to miejsce?
#prawojazdy #samochody #polskiedrogi #stopcham
MMMMMMMMMMM - Mamy pytanko, bo nie wiem czy jestem dzbanem czy powinienem wyzwać kier...

źródło: comment_1605114346clyqkorONJfsro5vQQiJ4i.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@MMMMMMMMMMM:
"Mireczki idę po przestrzeni przeznaczonej dla samochodów i nagle wjechał na nie samochód, czy ten kierowca nie jest #!$%@??"
Następnym razem idź chodnikiem, szczególnie jak masz przy sobie dziecko.
Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
ale paradoksalnie na parkingu to pieszy ma pierwszeństwo


@Warzywo: podstawę prawną tej bzdury proszę

De facto szedłem parkingiem, ale wtedy było pusto


@MMMMMMMMMMM:

Znak drogowy D-18 „parking” stosuje się do oznaczenia miejsca przeznaczonego do postoju dla pojazdów silnikowych lub zespołu pojazdów z wyjątkiem przyczep kempingowych.


Nie ma tam żadnej informacji że miejsca są przeznaczone do spacerów z dzieckiem.
  • Odpowiedz
@MMMMMMMMMMM: najfajniejsze na tej fotce jest co innego - źle oznakowane miejsca w strefie płatnego parkowania, czyli wg ustawy tam nie ma za co płacić, bo jest nieprawidłowe oznakowanie poziome. xD
  • Odpowiedz
ale paradoksalnie na parkingu to pieszy ma pierwszeństwo

@Warzywo: podstawę prawną tej bzdury proszę


@ks2m:
§ 52.
2. Umieszczona pod znakiem D-18 tabliczka T-30 wskazuje sposób ustawienia pojazdu względem krawędzi jezdni
oznaczonej na tabliczce barwą szarą oraz że miejsce jest przeznaczone dla pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t


A z art. 47 PoRD wynika, że w takim miejscu dopuszcza się postój pojazdu czterema kołami na chodniku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MMMMMMMMMMM: następnym razem puść dzieciaka środkiem drogi. Kierowca postąpił źle, ale są słupki to może komuś kiedyś da do myślenia, że nie jest to najlepsze miejsce na spacer, nie usprawiedliwiaj swojej głupoty głupotą innych.
  • Odpowiedz
@BajerOp: Ta #!$%@?, będę rzucał dzieciakiem na pasy żeby wymusić odszkodowanie.
A teraz na poważnie: to jest czysty przypadek, że wylądowałem w tej części chodnika - prawie nigdy nie przekraczam tych pachołków. Jednak jest to chodnik i mam prawo po nim chodzić. Gdyby baba podjechała tylko pod to miejsce to szybko stamtąd bym spieprzał. Ale ten tuman zrobił sobie wjazd a"la pitstop tuż obok mnie. I to w dodatku baba w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MMMMMMMMMMM: napisałem tylko tak dlatego, że mieszkalem przy tej ulicy lata i nigdy nie wpadło mi do głowy żeby chodzić po "parkingu" od kiedy to wyznaczyli. Nic nie usprawiedliwia babsztyla to fakt.
  • Odpowiedz
@MMMMMMMMMMM: oczywiście, że nie twoja wina. To, że Ciebie tam nie powinno być nie upoważnia do odstawiania jakiś fikołków. Powiedziałbym nawet, że babcie należałaby się lepa za stwarzanie niepotrzebnego zagrożenia
  • Odpowiedz