Wpis z mikrobloga

@PietrekBoski: nie powinno się nic podawać oprócz normalnego jedzenia i trenigu co najwyzej kalistenicznego. Przynajmniej do tak 16 roku życia. Potem jakies odzywki moze a jak skonczy 18 to juz jego sprawa choć kreatyna wystarczy. Chyba, ze chce startować w zawodach to wszystko co da się kupić (co najwyzej padnie mu pikawa)
@hesuss: hmm, ciało u niektórych rozwija nawet do 21 roku życia co najmniej więc zbyt szybka budowa masy mięśniowej może odbić się czkawką na starość. Z drugiej strony Arnold ćwiczył oporowo i na sterydach mając 16 lat i tylko coś tam z pikawą miał w pewnym wieku (wymienianą zastawkę) więc niby nie ma przeciwwskazań ale ryzyko zawsze będzie istnieć. A z drugiej strony jak ćwiczysz od młodego to jednak dłużej jesteś
@PietrekBoski: ja nigdy nie brałem nic poza kreatyną i nie mam na razie zamiaru bo mam już ponad 50lvl ale na przykład dzisiaj zrobiłem (seriami po 25) 200 pompek po przebudzeniu przed śniadaniem i jest to u mnie norma więc jak spadnie mi libido za jakieś 10 lat to zapewne zacznę brać testosteron
@#!$%@? ale jak konkretnie ma sie odbic czkawka na starosc? Wedlug mnie jest wrecz przeciwnie - odbije sie gestszymi koscmi i sprawniejszym aparatem ruchu, co zredukuje dolegliwosci wieku starczego zwiazane z chodzeniem, upadkami i zlamaniami.
Z tego co wiem to nie ma przeciwskazan do pizgania ciezarow od dziecka, rekreacyjnie oczywiscie a nie zawodowo. Jak natrafiles na jakies sensowne info mowiace o tym, ze trening oporowy moze zle wplywac na rozwoj mlodego czlowieka,
@hesuss: niby nauka nie widzi przeciwwskazań by nawet w bardzo mlodym wieku podnosić mega ciężary ale należy nie przesadzać i od razu nie rzucać się na bicie rekordów bo może skończyć się to kontuzją nieprzyzwyczajonego organizmu. Ale sport od dziecka jak najbardziej jest wskazany