Wpis z mikrobloga

Siemka, ostatnio zrobiłem sobie badanie testosteronu i innych takich hormonów i wyszło 380 ng/dl przeglądając różne fora zauważyłem że to troche mało jak na 25 lat + moje samopoczucie od paru lat porównywalne jest do stanów depresyjnych, libido małe (ale jakieś jest) robić coś z tym czy raczej to nie wina testosteronu że tak #!$%@? się czuję ?
#testosteron
  • 31
@WiesniakzPowolania: To nie chodzi o problemy z głową serio nie chcę się rozpisywać ilu psychologów odwiedziłem i co brałem i nic nie pomogło. Objawy które mam są podobne do niskiego poziomu testosteronu i jestem ciekaw czy ktoś w takim wieku ma podobny poziom do mojego bo z tego co czytam to w moim wieku powinienem mieć poziom w granicy 600+ minimum a ja mam 380, dodatkowo endrokrynolodzy zaczynaja leczenie testosteronem od
@Mattael: O to widzę że nie jestem sam :D Masz podobne objawy co ja zgadza się ? Ile masz lat jak można wiedzieć?
A co do tego że nigdzie nie dostane htz to mam dla Ciebie dobra wiadomość znalazłem dwóch lekarzy którzy zajmują się tym i co więcej mówią że większość endo daje htz pozniej 350 ng/dl a oni sami mówią że powinno się stosować hzt poniżej 400-500 u młodych mężczyzn.
@Mattael: Zapomniałem zapytać, jak u Ciebie z owłosieniem bo w sumie czytam że przy niskim poziomie testosteronu ma się słabe owłosienie a ja mam włosów aż nadto (gole codziennie klatę i plecy) bo wyglądam jak małpa ;/
@piotrek944: Niski testosteron musie mieć gdzieś przyczynę. Może masz zaburzoną gospodarkę hormonalną organizmu i to blokuje Ci wytwarzanie testosteronu. No ja bym na Twoim miejscu chodził do endokrynologa i psychiatry równoczesnie.
@piotrek944: Dziwny zbieg okoliczności, ze ktos tu kiedys pytając o Trt w Polsce , podsunąłem mu obu tych lekarzy moze jednak przeczytałeś poprostu moj post? ( ͡° ͜ʖ ͡°) , btw polecałbym raczej wizyte u Pana Rabijewskiego, zanim „odkryjesz” , ze Pani Alicja nie ma praktyki lekarskiej w tym kierunku do konca, a cena 500zl, plus drugie tyle na badania ktore wydałem, uznaje za najgorzej wydane pieniadze
@turbokox: Dzięki za odpowiedź, chyba właśnie z Twojego postu poznałem tych lekarzy bo duużo czytałem zanim tu napisałem :D No właśnie zdziwiłem się jak dostałem maila od Pani Alicji że pierwsza wizyta 500zł o.O. Umówię się z Panem Rabijewskim w takim razie (mam nadzieje że ma wizyty online). Zanim to zrobię zbadam jeszcze raz poziom testosteronu bo przeczytałem że badanie tego hormonu po nieprzespanej nocy może dać dużo mniejszy wynik (a
Wyniki robione na czczo ok8-9? Jesli tak,
To kortyzol niski dosyc powinien byc w górny granicach, testo po nie przespanej nocy to nie jest miarodajny wynik, a testosteron wolny po takiej nocy nie przespany mocno jest zaniżony, po wyspanie sie zrob tez testo calkowity, wolny i shgb ( to ostatnie nie koniecznie na czczo) pan Adam Gronowski , jest tez bardzo dobrym lekarzem od Trt.. prolaktyne zbadaj rowniez , generalnie jak nie
@turbokox: Dzięki za odpowiedź, powtórzę badania. Kortyzol niski to chyba dobrze ? A co myślisz o Estradiolu nie jest za wysoki ? Tak samo to DHEA-S i Androstendion wszystko tak dosyć wysoko jest czym sie przejmować?
@piotrek944 stresu duzo masz na codzien? Mozliwe, ze masz zaburzony rytm dobowy , kortyzol jest za niski , poczytaj o ekstraktach z kory nadnerczej bydlęcej jako suplementacji jesli chodzi o wyrównanie poziomów.. i staraj sie przede wszystkim klasc najpóźniej 23
@piotrek944: Kortyzol rano musi/ powinien byc wysoki, to nie jest tak, ze to nie potrzebny hormon on Cie wybudzani napędza do działania. Kortyzol jest duzo silniejszym hormonem niz testosteron i to on ma pierwszeństwo do tworzenia z cholesterolu w układzie endokrynnych, testosteron i jest produkowany z tej samej „puli” ale ma duzo mniejszy priorytet na jego produkcje organizm... kortyzol oczyszcza Ci komorki z wolnych rodników wymiatając je miedzy innymi..Moze nadnercza Twoje