Wpis z mikrobloga

Co zrobić w sytuacji gdy jeden z domowników ma pozytywny wynik a na resztę nie została nałożona kwarantanna?


@nychu: została, z mocy samego prawa kwarantanna rozciąga się na domowników
  • Odpowiedz
@Xordan: https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi. Jestem na kwarantannie. Czy moi domownicy też muszą na niej przebywać?
Zgodnie z obowiązującym prawem osoby współzamieszkujące z osobą na kwarantannie nie podlegają już kwarantannie. Dotyczy to np.:

członków rodziny zamieszkujących z osobą, która została kwarantannowana ze względu na styczność w pracy z osobą zakażoną/chorą,
rodziców zamieszkujących z dzieckiem poddanym kwarantannie ze względu na wystąpienie wirusa w szkole.
  • Odpowiedz
@Xordan: To wiemy, ale interesuje nas głównie informacja jak możemy sprawdzić czy została FAKTYCZNIE nałożona. Bo to że takie prawo jest to wiem, ale w IKP jak pisałem nic nie widać.
  • Odpowiedz
@nychu: A to nie jest tak, że kwarantanna jest dla osób które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym i czekają na rozwój sytuacji a osoby mające pozytywny wynik testu mają izolację?
  • Odpowiedz
@nychu: może być tak, że izolacja się skończy osobie zarażonej i dalej nic nie będzie na pacjent.gov, ani nikt nie będzie dzwonił xD to jest Państwo z dykty, czego nie rozumiesz xD
  • Odpowiedz
@Kressska: myślę że pracodawców nie będzie interesowało że to państwo jest z dykty. pani z sanepidu potwierdziła że mamy kwarantannę od dzisiaj, sanepid ma się w ciągu 3 dni skontaktować z babcią po wywiad epidemiologiczny i wpisać nas do systemu, ale wątpię żeby ktokolwiek zadzwonił. ja #!$%@? gdzie ja żyję...
  • Odpowiedz
@nychu: mam tą samą sytuację, matka pozytywny covid od 27.10, nikt z sanepidu nie dzwonil ani do niej ani do mnie, nadal brak decyzji IKP u mnie. Zglaszałem sie i przez infolinie i przez IKP o kwarantanne i nic. Jestem z Warszawy, nie wiem czy to ma zwiazek z ilością osób. Dwa razy chcieli mnie bezpośrednio połączyć przez infolinie z sanepidem z Warszawy, odrazu zerwane połącznie.
  • Odpowiedz
@nychu ta sama sytuacja. Ojciec potwierdzony w piątek covid (test prywatny) Ja i mama zero informacji. Dzisiaj telefon pierwszy do ojca od policji- czy wszystko gra i informują że izolacja do niedzieli. Jak ojciec spytał o mamę to policjant powiedzial ze nie ma jej w bazie. Ja w IKP też siebie nie widzę. Pracuje zdalnie więc L4 mi niepotrzebne ale sytuacja śmieszna. Teoretycznie kwarantanny brak. Kusi wyjść :)
  • Odpowiedz