Wpis z mikrobloga

Mirko jako, że zbliża się powoli zima zastnawiam się nad skitouringkiem. W tamtym sezonie byłem raz i było świetnie - w sensie dość męczaca zabawa, ale bardzo fajna. Można sobie trochę pochodzić, trochę pozjeżdżać itp :D Myślę, że mogę się w to wkręcić. I teraz moje pytanie - ile trzeba przeznaczyć $$ aby zakupić kompletny sprzęt dla początkującego i czy możecie coś konkretnego zaproponować?

#skitury #narty #sport #sportyzimowe
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pepepanpatryk: Buty 1,5-2 koła, zestaw z decathlonu czyli narty, zapięcie, foki i Kije z tego co pamiętam ok 2-2,5 klocka, lawinowe ABC jednak bym pożyczał na początku ale jak chcesz kupić to szukałbym jakiegoś używanego nadajnika, ciuchy zakładam, że masz. Czyli 5 tysięcy na dzień dobry IMHO lepiej wypożyczać sprzęt na kliku pierwszych wyjazdach żeby wiedzieć co ci odpowiada a co nie i czego szukasz zwłaszcza w butach.
@pepepanpatryk: narty, wiązania, foki da się wyczaić używane za ~1500 na giełdach na fb, buty jak wyżej kolega pisze. Zaczynasz od dobrania butów które pasują na twoją nogę - najlepiej iść do dużego sklepu ze sporym wyborem i przymierzyć trochę par. Buty potrafią napsuć krwi i zniechęcić to tej zabawy, niektórzy mają ciężko trafić rozmiar i kształt do swoich stóp. Na sucho w sklepie też może się źle wydawać że but
@uysy: @pilot1123: @Mikster: Cholera trochę ta zabawa kosztuje ( ͡° ʖ̯ ͡°) Poszukam czegoś w używkach. Na co zwracać uwagę w przypadku nart i wiązań? Czy foki też kupuje się używane czy lepiej kupić nowe? Z drugiej strony za wypożyczenie komplemtu na Słowacji płaciłem ostatnio 120zł za dzień - pytanie ile razy wyjdę w sezonie aby opłaciło się kupić swój komplet.
@pepepanpatryk: jeśli jesteś z Krakowa to polecam udać się do Sławka z polarsportu, na pewno dużo doradzi jeśli chodzi o buty. Jeśli będziesz miał buty to resztę można dobrać w jeden wieczór przy odrobinie szczęścia. Oczywiście możesz próbować też mierzyć używki, ale zacznij od sklepu, zobaczysz jak to mierzyć i co ci leży.
Buty skiturowe są bardzo specyficzne, źle dobrane potrafią zmasakrować stopę w miejscach o których nie wiedziałeś :D