Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@darth_sidious: marnowanie prądu. Zużywają zasoby, aby rozwiązać problem, który sami sobie stworzyli.

Żeby jeszcze zamiast liczenia hasha, to by jakieś medyczne rzeczy obliczali, to bym rozumiał.
  • Odpowiedz
@darth_sidious: ale wiesz, że jeśli ktoś np w 2014 roku szedł prostą zasadą- nie inwestuj więcej niż jesteś gotowy stracić i do tej pory wszystko trzymał to jakimkolwiek były gimboinwestorem i tak jest teraz na + ?
  • Odpowiedz
@fervi: np. na farmie ASICów w jakiejś jaskini, aby nie trzeba było kombinować z odprowadzaniem ciepła? Jestem bardzo sceptyczny, że faktycznie to ma miejsce.
  • Odpowiedz
@patrolez: Nie wiem czy w jaskini, ale sprzedawanie ciepła z koparek było praktykowane. Czy dalej jest to nie wiem niestety, ale jeśli to jest opłacalne to tak - miner musi zwiększać zyski.

W Polsce był projekt takich małych koparek "domowych", które ogrzewały dom, nawet nie wiem czy nie można było sobie finansowania na dogrzewanie domu na to wziąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fervi: będą pompy ciepła z koparkami na rynku polskim niedługo, dzięki większej mocy urządzenia z koparką jest większa refundacja :)
  • Odpowiedz