Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Bo tak naprawdę nikt nie jest kowalem swojego, a po prostu produktem społeczności w której się wychowa.


@grzsci: typowe #!$%@? przegrywów. Chlip chlip, nikt mnie nie nauczył podejmować odpowiednich decyzji. Ktoś powinien przyjść i pokazać mi wszystko palcem.

A nie, jest coś takiego, co wskazuje, jakie decyzje podejmować, rozważając najbardziej powtarzalne elementy ludzkiego życia - nazywa się to kulturą. Także społeczeństwo samo daje wam na wyciągnięcie ręki odpowiednie wzorce, więc nie
  • Odpowiedz
@bh933901: niestety niektórzy wychowywali się w tej części społeczeństwa gdzie ciężko o dobre wzorce. Gdy wszystkie twoje autorytety jak rodzice i przyjaciele mówią Ci, że zło jest dobre to ciężko samemu wyjść ze schematu.

@adronix: ja bym ją przygarnął za darmo.
  • Odpowiedz
niestety niektórzy wychowywali się w tej części społeczeństwa gdzie ciężko o dobre wzorce. Gdy wszystkie twoje autorytety jak rodzice i przyjaciele mówią Ci, że zło jest dobre to ciężko samemu wyjść ze schematu.


@Pierorzek: to ty wybierasz autorytety, nie ktoś tobie. Jeśli posłuch znajduje u ciebie niedorajda rodzic albo skretyniali przyjaciele, to jest to twój wybór, bo szacunku i autorytetu nie da się nikomu narzucić, jest to akt woli. Jeśli zaś
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Powtarzam: każde dziecko jest przymusowo wychowywane w szkole w duchu kultury wysokiej. Każdy ma okazję choćby zapoznać się z nią, dotknąć przedstawianych przez nią wartości. A więc każdy ma wybór, czy woli wzorować się na patologicznym otoczeniu, czy aspirować do wartości przekazywanych przez ten dorobek. Jaka więc abstrakcja? To jest wybór. Zapytam więc jeszcze raz: czego więcej chcecie, jeśli nie przymusu dostosowania się do konkretnego wzorca?
  • Odpowiedz
Zapytam więc jeszcze raz: czego więcej chcecie, jeśli nie przymusu dostosowania się do konkretnego wzorca?


@bh933901: Marginalizacji patologii w społeczeństwie oraz pomocy w pokazaniu lepszej drogi tym, którzy w domu i okolicy mają przesrane.

Powtarzam: każde dziecko jest przymusowo wychowywane w szkole w duchu kultury wysokiej. Każdy ma okazję choćby zapoznać się z nią, dotknąć przedstawianych przez nią wartości.


Dobry żart xD Kultura wysoka w dzieciństwie jest uważana przez ogół za
  • Odpowiedz
Marginalizacji patologii w społeczeństwie.


@XpedobearX: no dobra, ale jak?

Dobry żart xD Kultura wysoka w dzieciństwie jest uważana przez ogół za passe, a jakbyś nią się jeszcze interesował to zostałbyś odludkiem.


Czyli tak jak mówiłem: to nie jest problem braku kogoś, kto wskaże, co robić, tylko zbytni oportunizm, żeby się do tego móc zastosować. Bardziej od obiektywnej wartości was samych liczy się dla was postrzeganie przez otoczenie, dlatego płyniecie z jego
  • Odpowiedz
no dobra, ale jak?


Przez większe zainteresowanie uczniami ze strony nauczycieli, a szczególnie wychowawców zamiast #!$%@?ć byle do fajrantu i przymykać oczy bo dodatkowa robota będzie. Ostrzejsze działania ze strony urzędów kontrolujących opiekę nad dziećmi również.

Czyli tak jak mówiłem: to nie jest problem braku kogoś, kto wskaże, co robić, tylko zbytni oportunizm, żeby się do tego móc zastosować. Bardziej od obiektywnej wartości was samych liczy się dla was postrzeganie przez otoczenie,
  • Odpowiedz
Powtarzam: każde dziecko jest przymusowo wychowywane w szkole w duchu kultury wysokiej.


@bh933901: prychłem srogo, szczególnie na niektórych po-pgrowskich wsiach była(i czasami wciąż jest) widoczna ta ,,wysoka kultura".
  • Odpowiedz