Wpis z mikrobloga

Dostałem mindfuck dzisiaj na tym skrzyżowaniu. Siedzę teraz i patrzę i dalej nic nie wiem. Tzn. z lini poziomych mogę wywnioskować co mam zrobić, ale z tabliczki nic nie kumam. Czyli nie jestem na tej głównej (grubej) chyba, ale skoro tak to czemu ci po lewej mi ustępują?

https://www.google.com/maps/@52.3079579,20.9838539,3a,75y,307.56h,78.6t/data=!3m6!1e1!3m4!1sj1oDGR70c-CDYtaY_hMu5g!2e0!7i13312!8i6656

Prawo jazdy 20 lat znalezione w chipsach.
Pobierz prostynick - Dostałem mindfuck dzisiaj na tym skrzyżowaniu. Siedzę teraz i patrzę i d...
źródło: comment_1604866082VbIDnNVOqecrrcof3gr4AC.jpg
  • 7
@prostynick: jesteś na głównej dokąd nie dojedziesz do znaku stop, bo główna skręca w prawo i ci jadący z prawej też są na głównej a pewnie wielu kierowców o tym zapominało więc postawili stopa
@prostynick: Ci z lewej ustępują bo ich znaki pionowe i poziome tak każą (ustap pierwszeństwa), Ty ustepujesz tym z prawej bo znaki poziome i pionowe Ci tak każą (stop).
@darek-jg: jak można na drodze z pierszeństwem postawić stop? Czy nie można było tego skrzyżowania zrobić bez kombinacji, główna pionowo, podporządkowana w poprzek? Jestem ciekaw czy kobinacja tych dwóch znaków jest dozwolona w ogóle