Wpis z mikrobloga

Chciałem w przyszłym roku pójść w fotowoltaike, dach mam spory opłaty też... Tylko jak zwykle widzę, za późno się za wszystko zabieram... Widzę, że te dotacje się kończą w grudniu, jest sens na szybko jeszcze w to się bawić, czy w przyszłym roku na spokojnie to dalej się będzie opłacać bez dopłaty, ale ze samym wzrotem vatu za inwestycje? Tak zrobiłem przy wymianie pieca
#fotowoltaika
  • 13
W tym roku już dopłaty nie dostaniesz. W październiku informowali że zostało tylko 10% wolnych środków. Czy się będzie opłacić to sam musisz sobie przekalkulować.
@mendium: Więc co z wnioskami złożonymi wczoraj, tydzień temu itp...? też nie dostaną? Jestem zdania, że wszystkie wnioski złożone do 18 grudnia zostaną wypłacone (na pewno nie szybko)
bo inaczej to będzie mega bunt ludzi z wnioskami odrzuconymi z powodu wyczerpania środków.
@Axtezim: @testerwykop: Spoko, przecież UE w tym pakiecie neutralności rzuci ładną kasę dla Polski, że nie jeden taki program będzie. Gorzej bym się obawiał o wydolność polskich sieci energetycznych, które będą musiały obsłużyć te wszystkie instalacje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mendium: na stronie pisza ze jest jeszcze połowa do alokacji co prawdopodobnie = 500mln - 3 miesiące wniosków. Wydaje mi się że wszyscy co złoża do 18 grudnia dostaną. Natomiast kolejny nabór po nowym roku będzie już bardzo krótki i zostanie niewiele kasy
@Axtezim: im większa instalacja tym bardziej obojętny jest ”mój prąd". Jeśli chciałeś montować 3kWp to przespales. Jeśli 10kWp to już nie taka duża strata.
Jeśli chcesz korzystać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@minvt: spoczko, jeszcze długo fotowoltaika nie będzie problemem w Polsce, może za 5 lat. Niemcy w tym roku osiągnęli w słoneczne dni równowagę tzn konwencjonalne elektrownie nie muszą zwiększać mocy w środku dnia.
Problem obecnie jest tylko w wietrzne, słoneczne, chłodne dni świąteczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: raczej większą, zużycie mam dość duże, czyli spieszyć się nie muszę? Zwrot podatku jak będzie na kolejny też się nic się stanie a raczej chciałbym mieć zrobione porządnie i z jakąś konkretną firma więc wolę poczytać i się doinformowac