Wpis z mikrobloga

#koronawirus

Wydaję mi się że w marcu atmosfera była napięta ale z jakąś nadzieją na lepsze. Ludzie tworzyli filmy z poradami dot. ćwiczeń w domu, prześcigali się w coraz to bardziej zwariowanych pomysłach jak urozmaicić czas przebywając w izolacji, knajpy wspierały medyków, były oddolne inicjatywy na szycie maseczek etc.

A teraz? Marazm, #!$%@?. Ludzie mają dosyć.
  • 31
  • Odpowiedz
@Sternikpiernik: życie w taki sposób przez miesiąc dwa było ok ale jak się ciągnie prawie rok to już się nie ma ochoty żyć, posmakowaliśmy trochę wolności latem a teraz znowu zamknięci i bez nadziei.
  • Odpowiedz
@Sternikpiernik: Teraz jak widzę reklamę w tv naszego ministerstwa zdrowia o propagowaniu zdrowego trybu życia to mam ochotę #!$%@? tv za okno. Przed chwilą oglądałem w przerwie Galileo. Siedzi typ zre chipsy i babka mu doradza warzywa, drugi typek coś tsm coś tam i pseudo trener personalny mu poleca ćwiczenia w domu. W #!$%@? #!$%@?, a nie w domu. Wolę jebnac na zawał niż żyć w takim gownie jak teraz. Po
  • Odpowiedz
@apatozaur: Z trgo co ja widziałem co Ty piszesz to Ty lebku jeszce ze starymi mieszkasz, także nawet swoim zyciem nie umiesz przegrywie zarzadzic, albo masz max 20 lat i będziesz tu się sapal jak Ty może od 2 lat możesz browar legalnie w sklepie kupić xD
  • Odpowiedz
rząd rząd, gówno rząd. Ciekawe czy ty byś lepiej tym wszystkim zarządził.


@apatozaur: pozwolę sobie wysnuć tezę, że przeciętny wykopek, który w pierwszej kolejności chciałby dobrze zarządzać kryzysem, a nie po prostu utrzymać wysokie poparcie wśród swoich wyborców lepiej by nas przeprowadził przez ten okres niż nasz rząd. Zamiast przekazywać 2 miliardy na TVP powołujesz zespół najlepszych ekspertów i już nawet nic nie musisz robić bo będą pracować za Ciebie.
  • Odpowiedz
@apatozaur: przyjmijmy twoją projekcję za prawdziwą, nadal uważam, że taka osoba nie robiąc nic, jedynie zatrudniając odpowiednie osoby i podejmując niepopularne decyzje wśród elektolatu PiS przeprowadziłaby nas przez ten kryzys lepiej niż obecna partią, i prawdopodobnie jakakolwiek partia.
  • Odpowiedz
@Sternikpiernik: bo ludzie wtedy mieli pieniadze i nadzieje ze za 1-2miesiace to minie, rzad cos zrobi zeby nas uchronic i wrocimy do normalnego zycia. Teraz juz nie maja pieniedzy, wielu z nich stracilo prace wiec nic dziwnego ze sa wkurzeni.
  • Odpowiedz
@Sternikpiernik: bo wtedy sporo osób uwierzyło, że posiedzą w domu dwa tygodnie/miesiąc/dwa i wszystko wróci do tego jak było. Trochę bardzo się dziwiłam temu optymizmowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli już to coś miało dać to spowolnienie zachorowań, a nie ich brak jak niektórzy sądzili

Teraz dotarło, że końca nie widać, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że może zostać bez dochodu, oszczędności się im kurczą. Albo
  • Odpowiedz
@szyryfyry1: żeby w dobrej formie móc wyjść raz w tygodniu do sklepu (bo jeszcze trochę i powiedzą, że raz na tyle dni wystarczy)

Dużo dadzą ćwiczenia ludziom, którzy się wykończą od nerwów. Ale jedno jabłko dziennie, 20 przysiadów i jak ręką odjął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz