Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem opon zimowych. Jazda głównie po mieście, ale nie wykluczam jakiegos wypadu w góry. Aktualnie mam tylko komplet felg aluminiowych 18'' z oponami letnimi 225/40 i opcje które rozważam to:
- zakup kompletu felgi + opony zimowe, felgi zapewne o mniejszej średnicy, np 16" i większej wysokości opony
- zakup samych opon zimowych i wymiana, tutaj zastanawiam się nad zużyciem felgi w zimę (średnica i wysokość chyba trochę nie sprzyja zimowym warunkom) i ewentualnym powyginaniem/porysowaniem podczas wymiany opony
- zakup opon całorocznych i wymiana, punkty jak wyżej oraz zastanawiam się jak sprawdzą się w warunkach trudniejszych niż miasto, np wyjazd w góry.
Co sądzicie? Coś doradzicie z własnego doświadczenia?
#motoryzacja #samochody
  • 10
Co sądzicie?


@kubaa010: Jeśli podasz w stu procentach pewną prognozę pogody, to odpowiem, co się opłaca. ;-)

Latami miałem dwa komplety. Ale przeszedłem na całoroczne.
I nie spieszy mi się jak kiedyś, i po lasach czy bezdrożach nie jeżdżę, i zimy zaczęły sprzyjać takiemu rozwiązaniu.

No i nie bujam się dwa razy w roku z wymianą.
Czas też ma swą wartość. :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubaa010:

1. Najrozsądniejsza opcja. Grubsza guma na zimę to dobry pomysł.
2. Jak masz hajsy na drugi komplet na zimę, to szkoda męczyć alusy w zimę.
3. Jeśli chociaż przez chwilę rozważasz wyjazd w góry, to całoroczne opony odpuść sobie na starcie. Gra nie warta świeczki.

Osobiście z zimówek polecam Bridgestone Blizaak. Chyba najlepsza opona zimowa obecnie na rynku.
@kubaa010: Zawsze miałem 2 komplety felg, problem pojawiał się po kilku latach gdy opona miała kilka lat a zostawało na obu kompletach sporo mięsa.
Wjechały całoroczne i spisują się świetnie, nie mam zamiaru wracać do przekładania, tak więc osobiście polecam.
@dejmiejn oo, cenne info o hamulcach.

@dejmiejn @bonczur a te zimowe koła macie na aluminiowych czy stalowych felgach? Stalowe i kołpaki trochę mi się nie zgrywają z wyglądem całego autka ( ͡º ͜ʖ͡º) I raczej mysle o alu również na zimę
Jazda głównie po mieście, ale nie wykluczam jakiegos wypadu w góry..


@kubaa010: Wiele zależy od tego gdzie to miasto, bo jeśli miasto w górach, tak jak to, w którym mieszkam, to podział się zaciera. A wyjazd "w góry" to też może znaczyć wszystko, ponieważ można pojechać "w góry" i nie zjechać z dobrze utrzymanego asfaltu, a można też co chwilę wbijać w różne, boczne, drogi, z których zimowym utrzymaniem bywa różnie.