Wpis z mikrobloga

Jaka jest najlepsza i najgorsza rzecz w kraju, z którego pochodzisz?


@Vasenka:
najlepsze: nie jest to kraj trzeciego świata - jest tu w miarę bezpiecznie, czysto i przy odrobinie szczęścia i zaradności można jakoś żyć

Najgorsze: bezdenna głupota dużej części społeczeństwa - łatwe poddawanie się państwowej propagandzie, religijnej indoktrynacji, brak zaufania do nauki, brak podstawowej wiedzy ekonomicznej, prawnej i politycznej, często przy jednoczesnym przekonaniu o swojej nieomylności
  • Odpowiedz
@Vasenka: najlepsze - jestem u siebie, posługuje się ojczystym językiem, rozumiem lokalne obyczaje i zasady
najgorsze - antyludzkie urzędy, ludzie głosujący na tych samych debili od 30 lat.
  • Odpowiedz
@Vasenka:
BEST: Moja kobieta, czesc zwyczajow, krajobraz, Krakow, klimat (gdy nie smierdzi glupota), jezyk

WORST:
Rzad, glupi ludzie, efekty zaborow, Katynia i wiecznego gnojenia ludzi przez rzadowa mafie i kasty, podzial spoleczenstwa, bieda.
  • Odpowiedz
@Vasenka:
najlepsza: hehe pierogies, oscypki, góry (nie tylko tatry), ludzie (zwłaszcza młodzi) są coraz bardziej otwarci i liberalni, coraz lepszy poziom usług, no i to że wbrew pozorom Polska to dość zróżnicowany kraj (mój chłop jest z kuj-pom, ja ze świętokrzyskiego, czasem mam wrażenie że jesteśmy z dwóch innych światów)

najgorsze: filozofia chłopskiego rozumu, kombinatorstwo, religijni ludzie, którzy prowadzą swoją krucjatę (religijni, co się nie wpierdzielają w życie innych są
  • Odpowiedz