Wpis z mikrobloga

@SpaceMonkey: tu nie chodzi o granie łucznikiem tylko o całokształt gry, gra nie prowadzi za rękę można sobie #!$%@?ć sejwa na samym początku źle rozdając punkty nauki na przykład, można przypadkiem pominąć zadania poboczne przechodząc do następnego rozdziału i przewalić dodatkowe PD co będzie skutkowało niższym poziomem postaci i utrudnienie dalszej gry. Nie wspominając o niektórych questach jak odnalezienie gildii złodziei, dostarczenie broni orka dla kowala, zabicie czarnego trolla, dostanie się
  • Odpowiedz
gothic 2 noc kruka na pewno nie jest grą prostą. Jest prosta dla starych wyjadaczy


@Positano1: Nie no, wcale nie jest, podobnie jak cały Gothic II. Wcale nie przeszedłem go na lajcie przy pierwszej styczności waląc wszystkie punkty w zręczność, męcząc się przez większość rozgrywki z mieczem mistrzowskim będąc Magiem Ognia (bo podobała mi się szata XD) do przedostatniego aktu, gdy stwierdziłem, że walki są zbyt żmudne i czas kupić jakiś
  • Odpowiedz
Skąd świeżak może wiedzieć które zadanie może już wykonać a które nie? Dla kogoś kto nie gra w gothic przechodzi tą część po raz pierwszy bez żadnej solucji i podpowiedzi z internetu to gra jest bardzo bardzo trudna i nawet frustrująca.


@Positano1: Przechodziłem go bez solucji i podpowiedzi za dzieciaka, na pewno wiele zadań ominąłem albo zepsułem. Nadal gra nie była ani bardzo trudna ani frustrującą. Nawet miałem cierpliwość wybijać orki
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: o jezu alez ty jesteś mądry i ponad przeciętny lepszy od wszystkich. Dla mnie przejście g2, g2 nk to też nie jest żaden problem co nie znaczy że ta gra na tle innych gier jest prosta. Nie, nie jest prosta, a to że ty przechodzisz ją z łatwością, też nie oznacza że jest prosta.
  • Odpowiedz
@Positano1: Uh oh, hiperbolizuj z braku argumentów :D

Nie trzeba być mądrym, nie trzeba nawet być ponadprzeciętnym, w końcu to są gry dla przeciętnego zjadacza chleba. Wystarczy umieć czytać i łączyć podstawowe fakty. Wciąż zbyt wiele dla niektórych XD
Nawet nie chodzi tu o jakieś "wyczucie", bo sam mechanicznie nigdy nie byłem dobry, mam za słaby refleks.
  • Odpowiedz
@Positano1: stwierdziłbym, że ta gra jednak jest prosta, nawet na tle innych gier i każdy powinien przechodzić ją z łatwością. W tamtym roku G2NK przechodził mój ojciec który ostatni raz z tą grą miał styczność chyba 12 lat temu. Nic nie ogarniał. Bił się #!$%@?ąc ctrl+strzałka w górę bez rytmu więc do 4 rozdziału gdzie poprosił mnie bym mu pokazał jak walczyć lepiej nigdy nie wyprowadził żadnej kombinacji. Jak miał 5
  • Odpowiedz
gothic 2 noc kruka na pewno nie jest grą prostą. Jest prosta dla starych wyjadaczy, którzy znają każdy kąt umieją grać i znają każdego questa na pamięć wiedzą gdzie jakie itemy znaleźć.


@Positano1: Jest prostą grą jak uświadomi się sobie pełen potencjał tego, że użycie każdego zwoju magicznego kosztuje 5 many.

Można wtedy np. zamienić się w smoczego zębacza i czyścić las ze wszystkiego, nabijając przy tym expa ( ͡°
  • Odpowiedz
@mniejniz0: Częściowo się zgadzam, bo po zdobyciu szponu gra staje się trochę łatwiejsza niż bez niego, dodatkowo nie masz już frajdy z zdobywania nowych broni, ponieważ Szpon i tak wystarczy Ci praktycznie do piątek rozdziału, dopóki jako łowca smoków nie wykujesz sobie miecza, lub jako paladyn nie poświęcisz magicznego ostrza łzami Innosa.

Jednak mimo wszystko biegam ze szponem, bo w górniczej dolinie biega za dużo silnych mobków, żeby je ubić z
  • Odpowiedz
@maciorqa:

a co to za problem korzystać z niego do 5 rozdziału i oddać Saturasowi, kiedy będziemy mieć magiczne ostrze na smoki/gniew Innosa?

po "zaakceptowaniu" miecza przy kapliczce beliara nie można już go oddać
  • Odpowiedz
@mniejniz0: Jesteś pewny? Mi się wydaje, że w 5 rozdziale jak gadałem z Saturasem, to ta opcja dialogowa zawsze była dostępna.

Zresztą tak jak napisałem, 2k expa + 40 hp za korzystanie z tak potężnego mieczyka, to i tak jest niewielka zapłata. Gdyby za jego oddanie było 5k expa, to można byłoby jeszcze dyskutować.
  • Odpowiedz