Wpis z mikrobloga

Pytanie do posiadaczy Oculus Quest 2. Czy u was też jest tak intesywny efekt god rays? U mnie jest on bardzo widoczny, w szczególności białe napisy/kształty na czarnym tle np. jak patrzę centralnie na logo oculusa jest wszystko ok, wystarczy że ruszę głową pojawiają się "promienie"

W ym wątku jest to dokładnie opisane[reddit](https://amp.reddit.com/r/OculusQuest/comments/jau97h/really_bad_god_rays_oculus_quest_2/)

Są to moje pierwsze okulary VR i zastanawiam się czy coś jest nie tak czy po prostu ta technologia tak ma.

#vr #oculus #oculusquest
  • 6
@janosikk: Jest to wina tego, że Q2 posiada LCD gdzie Q1 QLEDa, przez to sporo miejsc ciemniejszych wygląda gorzej na q2 niż na q1. Oculus musiał gdzieś oszczędzić ale same gogle to naprawdę spora ewolucja, szczególnie jeżeli chodzi o handtracking, gdzie na Q1 były minimalne lagi a teraz ich nie ma :>.
@Peter_Mountain:

Niestety nie jest to problem z dopasowaniem. Próbowałem w menu jakoś za pomocą rąk znaleźć ustawienie gogli żeby nie było tego efektu. Bez rezultatu. Najbardziej to przeszkadza przy napisach w grach.