Wpis z mikrobloga

@ostrykuc666: Ooo, pardon, ale w lokalu, w którym pracuję, za dowód nie płacisz, jest od 30 zł i na obszarze calego miasta. I mamy najlepsze steki w mieście ( ʖ̯) Zapraszam do zamawiania w Kawonie (Zielona Góra)!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@ostrykuc666: JAKIE TO PRAWDZIWE

Ostatnio chciałem zamówić coś, bo lockdownz nie chciało nam się gotować, pomożemy przy okazji restauratorom.

1. Restauracja - w ogóle nieczynni.
2. Restauracja - nie
  • Odpowiedz
@ostrykuc666: Placek z czterema plastra szynki: 30/40 złotych
Domowy obiad (nie z baru): 25 złotych za danie
Makaron: 30 złotych
W dupie mam te ceny, przez koronę mamy z niebieskim mniejszy budżet, więc żal dupę ściska, kiedy mamy tyle zapłacić za jedzenie.
  • Odpowiedz
Sam jestem restauratorem. Serwisy zabieraja %.
Pyszne 14%
Uber 35-40%
Wolt 30%
Do tego firma ktora wozi dla mnie 15-40zl od kursu bierze. Nie dasz calosci kosztu dowozu na klienta - bo bedzie za drogo. Nie sprzedaje pizzy ani sushi zeby miec 80% przebitki. Za opakowanie na wynos placisz, za torbe placisz. Sprzedaz na wynos jest slabo oplacalna - ludzie nie kupuja alkoholu napoi na ktorych zarabiasz. Jedyna oszczednoscia w czasie pandemii
  • Odpowiedz
@SweterWPaski: a schabowy w promocji 9,99zl/kg piers z fileta z indyka 11,99zl/kg. a kazdy ma praktycznie zut beretem jakis market. Ja tam zakupy robie w ciagu max godziny na caly tydzien. U mnie podstawa to zamrazarka i ryz bo ziemniakow sie nie chce obierac. Jak mi sie nudzi to dzownie po pitce albo china. Jednak zywic tym na codzien to sie jednak nie oplaca.
  • Odpowiedz
@ostrykuc666: Nawet mnie nie #!$%@?. Chciałam zamówić prezes uber eats ale mówię wesprę super restauracje. I #!$%@? co. Oczywiście naliczyli za opakowania, jedzenie o łącznie 12 zł drożej i jeszcze dostawa droższa.
  • Odpowiedz