Wpis z mikrobloga

Ja tylko przypominam, że mimo wszystko Trump nie jest najgorszym prezydentem USA w historii. Jest jeszcze Reagan, który swoimi decyzjami spowodował wszystkie problemy USA dzisiaj. Jego prezydentura to był przepis na #!$%@? biedaków.

Utopione pieniądze w walce z biznesem narkotykowym.
Pogłębiający się klasizm.
Opieka medyczna upadająca na mordę.
Rasizm.
Wykorzystywanie więzień jako rozwiązywanie problemów co kończyło się kolejnymi utopionymi pieniędzmi.
Różnice w obciążeniu podatkowym skoczyły na niewyobrazalny poziom (biedni dużo, bogaci mniej).
Spadek rozwoju gospodarczego kraju.

#bekazprawakow #neuropa
  • 50
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD:

Jak Reagan rządził to mnie nawet w odległych planach nie było więc generalnie to nie będę z tym dyskutować, oprócz jednego punktu:

Utopione pieniądze w walce z biznesem narkotykowym


Aha? Rozumiem że miał zostawić w spokoju jedną z głównych gałęzi przestępczości zorganizowanej?

... IksKu*waDe
  • Odpowiedz
@RandomowyMetal:

Walczył głównie z przestępcami działającymi na terenie innych krajów.

Jedyne co "udało" mu się zrobić to doprowadzić do eskalacji konfliktu narkotykowego i śmierci tysięcy ludzi w Kolumbii.

Najlepiej walczy się z narkotykami odpowiednią edukacją.
Narkotyki jak były, tak są, więc Reagan jest ogromnym przegrywem.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: I jeszcze zrzucanie bomb na cywili np. w Libii 1986 r. (jaki Kadaffi by nie był). U Trumpa na plus względem poprzedników jest to, że nie wywołał żadnej wojny z innymi państwami.
  • Odpowiedz
O i jeszcze zapomniałem jak pięknie walczył z komunizmem w swoim kraju robiąc nagonki na społeczność LGBT

@JAI2L9LAD: Czepiasz się nagonek na LGBT, a sam Czarzasty był członkiem partii która prześladowała homoseksualistów.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Bardzo ciekawa teoria, tylko trochę mija się z rzeczywistością, akurat dla klasy średniej lata '80 to był czas wzrostu, a że murzyni handlujący narkotykami poszli siedzieć do więzień to raczej nie był wielki problem dla USA.

W USA, gdzie szczęśliwie dla nich nie ma rozbuchanego socjalu widać różnicę między nierobami i pracującymi i się nikt nierobami nie przejmuje, tak jak u nas.

Porównywanie socjalizmu pisowskiego do reganizmu to jakiś ponury
  • Odpowiedz