Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#rachunkowosc #finanse #ksiegowosc

Mam pytanie. Zakup WNT i korekta do 0

Faktura wystawiona w czerwcu ale nie wykazana, musi być podatek do zapłaty i odsetki. Odliczyć możemy w bieżącym okresie.

To jest dla mnie jasne.

Ale nie wiem co zrobić bo mam korektę tej faktury do zera i czy korektę mogę wprowadzić do czerwca i vatu nie będzie do zapłaty.

To są duże pieniądze i jednak nie chciałbym zostać bezrobotnym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 17
  • Odpowiedz
@masieg: trudna sprawa

Po przekroczeniu terminu 3 miesięcy od daty powstania obowiązku podatkowego, podatnik jest zobowiązany do wykazania podatku należnego w dacie powstania obowiązku podatkowego, podczas gdy prawo do odliczenia podatku naliczonego przysługuje mu w „bieżącym” rozliczeniu. To powoduje powstanie zaległości podatkowych i konieczność zapłaty odsetek.
  • Odpowiedz
@masieg: jak faktura i korekta są z tego samego dnia, to faktury bym "zniknął"

jpdl ale macie burdel. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kuncfot: To jest burdel? Burdel, to ja Ci mogę pokazać. Towary tak latają wte i wewte, że się nawet nie wysilam i korekty robię raz/dwa do roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shajo: tak ale to WNT więc tak po prostu nie możesz nie wykazać bez stawki bo US przecież się pyta po jakimś czasie
  • Odpowiedz
@masieg: jak korekta i fv jest z twego samego dnia, to o co zapyta? U mnie w księgach śladu po transakcji nie będzie. Zapytają czemu nie wykazałem nabycia na 0 PLN, które wykaże mój kontrahent?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shajo: @niegwynebleid: @kuncfot: zadzwoniłem na KIP i zgodnie z art 9 jeśli nie było rozporządzania towarem nie wykażemy tego w VAT UE. Dla świętego spokoju przerzucam to w czerwcu przez dekrery i spokojna głowa.

Dzięki za pomysł za telefon do KIP
  • Odpowiedz