Wpis z mikrobloga

czy okres probny bezplatny w pracy (1-5 dni) to januszostwo?
w sensie ide na dany okres do pracy za darmo na niby okres probny i oni zadecyduja czy mnie wezma

mi sie wydaje ze tak - spotykam sie coraz czesciej z czyms takim gdzie oferuja mi za darmo probny bezplatny okres pracy
po znajomych widze ze nikogo po czyms takim nie przyjeli

smieszna sprawa bo w sumie nie powinno sie bez umowy wejsc na teren zakladu
a jak jest spisana umowa to powinno byc wynagrodzenie

dla mnie januszerka i nie godze sie na cos takiego
co myslicie?

#gownowpis #praca #pracbaza
elozapiekanka - czy okres probny bezplatny w pracy (1-5 dni) to januszostwo? 
w sens...

źródło: comment_16046585571u9Zspf1FgEQWPTy3FVDdC.jpg

Pobierz
  • 12
@Operator21: @Snaki: @somskia:
Oczywsixe też tak uważam
Coraz częściej słyszę że zapraszają na tydzień bezpłatny czy coś
Jak zależy na pracy to biorą odrqzu

Z tego co wiem nie można wejść na halę jako klient
Tylko pracownik może wejść
Żeby być pracownikiem trzeba spisać umowę
A jak umowa to korzyści dla obu stron czyli praca dla firmy a hajs dla pracownika

Jakby mi się coś stało czy #!$%@? coś
Januszerka mocna coraz częściej to widzę szkoda że w czasach pandemii ludzie tak dymają innych


@elozapiekanka: /niepopularna opinia on
Jakby ludzie sie nie dali dymac to by nie byli dymani.

Tak jak w przykladzie z wykopu z przed kilku miesiecy. Jakis wykopek pisal o gofrach nad morzem za jakas kosmiczna kwote (chyba ze 30pln IIRC) Ale zdziwieniem nie byla cena tylko to ze byla tm kolejka do tych gofrow.
NIe mam
@gorzki99: ludzie są wabieni tym że potrzebują siana a 9ferta może być atrakcyjna i idą w to
Wykorzystywanie ludzi i tyle
Niczym się nie różnią od tych co walą na wnuczka babcie

Wolny rynek
Każdy może dawać cenę jaką chce
A ty porwnujesz to do tego że #!$%@? na lewo i że jak coś się stanie to będzie na cb bo nic nie podpisałeś
ludzie są wabieni tym że potrzebują siana a 9ferta może być atrakcyjna i idą w to

Wykorzystywanie ludzi i tyle


@elozapiekanka: Jak chcesz cos kupic i przegladasz oferty w necie i w 20 sklepach widzisz cene 2-2,5k a w 21 widzisz 900pln to w nim kupisz?
to nie jest wykorzystywanie ludzi tylko wylawianie naiwniakow (patrz przyklad powyzej)

A ty porwnujesz to do tego że #!$%@? na lewo i że jak coś
JESLI SIE BOISZ TO JESTES NIEWOLNIKIEM


@elozapiekanka: a czgo niby ja sie boje? Czegos chyba nie zrozumiales w tym co pisalem. Ja sie nie boje olac janusza cieplym moczem bo (ze cie tak zacytuje) "ludzie są wabieni tym że potrzebują siana"