Wpis z mikrobloga

Nie mogę rozwiązać problemu z wysłaniem na #torrent Ostatnio u tego samego operatora zmieniałem internet z radiowego na światłowód. Na początku wszystko było poblokowane, ale jak to zgłosiłem, powiedział, że da publiczne IP i będzie git. Jednak po kilku dniach wiem, że do końca tak nie jest. Na #polishsource co chwilę mi wywala przy dostępności Nie, a wysłano w ciągu 2 dni niecałe 10MB, gdzie wcześniej na radiowym w ciągu dnia miałem kilka gigabajtów uploadu. Poodblokowywalem porty zarówno na moim routerze jak i w #eset jak się zacznie coś wysłać jest to na zasadzie skoczy do np. 100kb/s i zaraz jest zero i tak skacze przy niskich prędkościach. Nie mówiąc o praktycznie zerowej widoczności peerów. Przy uruchamianiu #qbittorrent chwilę pokazuje, że jest brak połączenia, następnie normalnie pokazuje się zielona ikonka.
Co może być winowajcą, coś u mnie, czy dostawca czegoś nie jeszcze nie zrobił i nadal coś mi jeszcze blokuje?
Łącze się przez urządzenie GP501Z, jak na zdjęciu, który idzie do TP Linka Archer C7
#internet #swiatlowod #swiatlowody #siecikomputerowe
Baero - Nie mogę rozwiązać problemu z wysłaniem na #torrent Ostatnio u tego samego op...

źródło: comment_1604650896iC1oeDPBE1b0VONVMP4BnD.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamikazee: zainstalowałem Transmission, ale na nim nie idzie pobieranie. W przypadku dystrybucji Linuxa pobrało 5MB i przerwało pobieranie jako nieznany błąd.
Na Qbittorrencie się normalnie pobrało, ale nic nie wysłało.
Wezmę spróbuję jeszcze raz przekonfigurować router i Eseta i zobaczę.
Ewentualnie z poniedziałku jeszcze się odezwę do dostawcy neta
  • Odpowiedz
@kamikazee: przy wylaczonej ochronie w Esecie tak samo. Wziąłem jeszcze zrobiłem update softu w routerze i prędkości wysłania się poprawiły, bo jeden torrent wysyła już z około 400kb/s ale na wykresie dalej spore skoki
  • Odpowiedz