Wpis z mikrobloga

Czy jak zaleje yerbe w dużym kubku (500ml) 1 raz to będzie tak samo jak zalanie tej samej ilości yerby w małym kubku (250ml) tylko 2 razy? Zastanawiam się ponieważ chciałbym rano na szybko wypić yerbę.
#yerbamate
  • 13
@Szymcio132: Nie musisz więcej :) Moc będzie ta sama, tylko mniej wyczuwalna. Tak jak mirek wyżej napisał najważniejsze jest to, by pierwsze zalanie potrzymać dłużej by nasiąkło i oddało całą moc za pierwszym razem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szymcio132: W sumie ciężko powiedzieć, bo to pierwsze zalanie to jest najmocniejsze. Ale myślę że nie ma co się zastanawiać tylko spróbować i czekać na efekty :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szymcio132: Myślę jednak ze jedno zalanie 500 ml na 100g to lepsze rozwiązanie niz 500ml na 50g, bo może stracić smak. To co proponuję będzie miało taki efekt jak dwa 250 ml na 50g. A takie 500 ml na 50g musiałbyś wypić z 2 razy żeby miało taki efekt, ale gorszy smak
@69guziec: no mi zależy na czasie bo chciałbym rano zamiast kawki na szybkości xd a 100g to trochę dużo tej yerby by szło tak 50 g byłoby spoko jutro spróbuje zazwyczaj robię z 50g ale zalewam po parę razy mniejszą ilością wody