Wpis z mikrobloga

Mirki i Mireczki, szybkie pytanie mam. Jestem Mireczkiem na kwarantannie (dzisiaj był wymaz) i w każdym razie nie czuję się źle. Idzie żyć. Dostałem przed chwilą SMS od Państwa, że zostałem objęty kwarantanną i mam (tu cytuję) "ustawowy obowiązek uzywania aplikacji Kwarantanna domowa." Jak to jest z tym obowiązkiem? Na moje to kpina wielka, bo nie ma w polszy USTAWOWEGO obowiązku posiadania smartphone'a... czy jak oleję ten temat (bo przecież wiadomo, że ta apka służy tylko i wyłącznie do śledzenia), to grożą mi jakieś konsekwencje? Pewnie temat przewijał się już 100 razy, ale szczerze powiem, wtedy mnie to nie dotyczyło, więc zwyczajnie omijałem takie wątki. #coronavirus #bekazpisu #kwarantanna
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@presto41: otoz jest. Mylisz sie przyjacielu. Jest na to paragraf. Ja swoja kwarantanne koncze ale apki nie instalowalem. Stwierdzilem ze pitole to. Apka wymaga dostepu do lokalizacji, aparatu, plikow i chyba kontaktow. I tak, masz rscje. Temat byl walkowany ;)
  • Odpowiedz
no ale żeby nakazać ustawowo używania jakieś aplikacji, to wcześniej muszą ustawowo nakazać używania smartphone'a. Mogę mieć przecież Nokię 3310 i co wtedy? No a poza tym w takiej ustawie musi pojawić się identyfikator aplikacji (nazwa nie jest identyfikatorem), itd. itp. coś naciągane dla mnie to wszystko z tą ustawą.
  • Odpowiedz
@presto41: Mogą ci naskoczyć. Jak byłem na kwarantannie po pozytywnym wyniku to dwa razy dzwoniła infolinia z sanepidu z tekstem "kliknij 1 jeśli masz aplikację, kliknij 2 jeśli nie".
Niczego nie klikałem tylko się rozłączyłem. Raz była policja nas sprawdzić i też o żadną aplikację nie pytali.
Nie masz obowiązku posiadania smartfona, a co dopiero instalowania jakichś aplikacji.
  • Odpowiedz
@presto41: jak Max telefon bez androida to teoretycznie musisz to gdzieś tam zgłosić.
@przeciwko78: Ja jeszcze parę dni na kwarantannie,w sumie albo dzwonil policja na telefon albo przychodzi sama i przez domofon pyta czy wszystko git i sobie idzie, tak samo miałem z zandarmeria jak przyszła. Ale apke teoretycznie musisz miec. Tski sobie te cgsmy artykul wymyśliły i podpisaly. Jak nie masz możliwości zainstalowania to musisz to gdzies
  • Odpowiedz