Wpis z mikrobloga

kusi mnie, by w końcu kupić sobie swoją pierwszą konsolę ()



byłem jak dotąd przekonany do Xboxa, bo niby lepsze bebechy i GamePass z dostępem do wielu gier, co przy cenach >300zł za grę jest sporym atutem... ( ͡º ͜ʖ͡º)

jednak ostatnio kolega próbował mnie przeciągnąć na stronę PS5, bo przecież na Xboxie "nie ma nic dobrego do grania", a exclusivy z pleja to jedyna słuszna droga (ʘʘ)

jak to jest Mireczki? kupując X'sa będę miał w co pograć, czy jednak sama słabizna? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeszcze dodatkowe kwestie... lepiej kupić teraz preorder, czy poczekać tydzień/dwa i kupić w sklepie? (nie wiem, może jakieś bonusy będą czy coś... xD)
jak to z tym EA Play ma być? będzie nowa Fifa grana, czy tylko stara wersja? coś ciekawego poza tym tam znajdę?

wspomóżcie przy wyborze nowo-konsolarza ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#xbox #playstation #xboxseriesx #ps5

co kupić?

  • PS5 49.8% (166)
  • Xbox Series X 50.2% (167)

Oddanych głosów: 333

  • 54
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NoKappaSoldier73:

I wie o tym cały Microsoft, ale niestety nie czytają wykopu więc nie wiedzą, że są w grubym błędzie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tekst 'Xbox nie ma gier' to jest najlepszy przykład na to, że fanboje nie chcą koledze doradzić co oferuje każda z konsol, tylko obrzydzić jedną z nich byleby tylko jej nie kupił, o zgrozo ( ͡º ͜ʖ͡º)

I
@Marcinnx: Jeżeli to jedyny sprzęt do grania to brał bym Xboxa a jako dodatek do pc to pske


@Szyna1: lapka mam, co prawda nie jakiegoś najsłabszego, ale pewnie nowszych produkcji na ultra nie pociągnie, nie wspominając o 4k na 65 calach... ( ͡º ͜ʖ͡º)
więc raczej to jako jedyny sprzęt do grania bym liczył
@ironlelele: raczej nie, niedawno ps4 kupował xD
@Just_Doesnt_Know:

i
@Marcinnx: Nie słuchaj ludzi w internecie( ͡° ͜ʖ ͡°) Coraz częściej pojawia się zdanie, że granie na start PS5 w exy PS4 to #!$%@? mistrzostwo swiata i wygranie życia, ewentualnie zostaja remastery. Ale identyczne granie na Xbox w poprzednie gry to już śmiech, żal i brak gier. Jedno i to samo, ale xbox zawsze będzie kopany w dupę w Polsce, nie wnikam jak w innych krajach.

Jednak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marcinnx:

ps5 ma lepsze taktowanie gpu


W peaku, którego przecież nie będzie utrzymywać cały czas. Poza tym plejka ma 36CUs, a Xbox 52CUs, więc ogólnie GPU w Xboxie jest lepsze, tak samo jak procesor i pamięci RAM oraz obsługa raytracingu.

Pewnie będą to w jakiś sposób widoczne różnice na pewnym etapie generacji, szczególnie przy tym jak firmy będą pchały wszędzie raytracing.

Szybszym ssd się tego nie nadrobi