Wpis z mikrobloga

kusi mnie, by w końcu kupić sobie swoją pierwszą konsolę ()



byłem jak dotąd przekonany do Xboxa, bo niby lepsze bebechy i GamePass z dostępem do wielu gier, co przy cenach >300zł za grę jest sporym atutem... ( ͡º ͜ʖ͡º)

jednak ostatnio kolega próbował mnie przeciągnąć na stronę PS5, bo przecież na Xboxie "nie ma nic dobrego do grania", a exclusivy z pleja to jedyna słuszna droga (ʘʘ)

jak to jest Mireczki? kupując X'sa będę miał w co pograć, czy jednak sama słabizna? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeszcze dodatkowe kwestie... lepiej kupić teraz preorder, czy poczekać tydzień/dwa i kupić w sklepie? (nie wiem, może jakieś bonusy będą czy coś... xD)
jak to z tym EA Play ma być? będzie nowa Fifa grana, czy tylko stara wersja? coś ciekawego poza tym tam znajdę?

wspomóżcie przy wyborze nowo-konsolarza ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#xbox #playstation #xboxseriesx #ps5

co kupić?

  • PS5 49.8% (166)
  • Xbox Series X 50.2% (167)

Oddanych głosów: 333

  • 54
@Marcinnx: na PS5 masz kilka exów i zmyślnego pada, na Xboxie masz game pass i wsteczną kompatybilność z częścią gier z pierwszego Xboxa i Xboxa 360.
Jak grasz niedużo to równie dobrze mogą to być te plejowe exy. Jak grasz sporo to tych exów może być trochę mało, a multiplatformy będą działać na iksie trochę lepiej.
Tylko tyle i aż tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Marcinnx:

Generacja się jeszcze nie zaczęła, a Twój kolega już wie,
która platforma będzie miała lepsze exclusivy w ciągu następnych ~7 lat.

Pozazdrościć kolegi, a najlepiej to nie słuchać ludzi chorych i spaczonych ( ͡º ͜ʖ͡º)
Spieszy ci się? Z dnia na dzień internet będzie zalany opiniami o obu konsolach. Sam chce kupic prawdopodobnie X'a ze względu na gamepassa, ale poczekam na więcej opinii od zwykłych szaraczków.
@Marcinnx: XBOX = mocniejsza konsola, ogólnie można powiedzieć, że granie jest tańsze (gry w Game Passie, więcej możliwości kupowania tanich kodów na gry itd.);
Playstation = trochę słabsza konsola, nie ma Game Passa (jeśli Cię on interesuje), ale jest PS+ Collection, więcej tytułów ekskluzywnych.

Obczaj jakie są gry na obu platformach i wybierz co Ci bardziej odpowiada ;)