Wpis z mikrobloga

Post dla chwalenia pięknego Hiszpana.

Od momentu powrotu do Juve 7 meczy, 6 goli, 2 asysty. Nie miał udziału przy bramkach jedynie w dwóch meczach. W pierwszym z Romą, który rozegrał bodaj pare dni po transferze i miał z drużyną ok. dwie sesje treningowe oraz w pamiętnym meczu z Barceloną, gdzie strzelił trzy bramki, jednak wszystkie ze spalonego.

Przy bramce Morata ma udział średnio co 70.4 minuty.

W Lidze Mistrzów w barwach Juve, Morata w 23 meczach strzelił już 11 bramek + 4 asysty. Jeszcze jedna bramka i wejdzie do top 5 strzelców Juventusu. Przed nim Higuain z 12 golami w 30 meczach w LM, Dybala z 15 golami w 46 meczach oraz Inzaghi z 17 bramkami w 26 meczach. Wyżej jedynie Trezeguet i Del Piero (Włoch poza zasięgiem, Trezeguet 25 goli).

Ciężko znaleźć na przestrzeni ostatnich lat napastnika, który po piłki ustawiał się lepiej niż Morata. Na pewno byłby to Ronaldo i może Lewandowski. Technika i rozegranie u Hiszpana to również top. Siadała psycha i to mocno, a pewnie transfery co sezon też nie pomogły.

Czyżby Alvaro się ustatkował i wszedł właśnie teraz w swój prime? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#juventus #seriea #pilkanozna
realbs - Post dla chwalenia pięknego Hiszpana. 

Od momentu powrotu do Juve 7 meczy...

źródło: comment_1604570392ynimImM6X8jPewqirto4uB.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@realbs: Morata to jeden z moich ulubionych graczy Juve w erze post-calciopoli, coś w sobie ma takiego, że człowiek chce go oglądać w drużynie (mimo że jak przyszedł to głosy nie były przychylne).
  • Odpowiedz
@Iucek: Typ w wieku 40 lat nadal gra w pierwszym składzie będąc skrzydłowym, podczas gdy w Fiorentinie miał trudności z przyjęciem piłki. To samo zresztą Godin czy Banega, o których dziennikarze tacy jak Ćwiąkała pisali poematy, jacy to geniusze nie są, a gdy przyszli do Serie A to stracili miejsce w składzie na rzecz chłopaków z juniorów XD

A jak tam Salah? xD

@chcejechacnafestiwal: Nie, według słownika polskiego.

Forma meczy
  • Odpowiedz
@chcejechacnafestiwal: I po co te przytyki, obie formy są poprawne, jednak jedna jest zdecydowanie popularniejsza
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/meczow-czy-meczy;3133.html

@Iucek: wąsko patrzysz, Ibra to fenomen i liga raczej nie ma nic do tego, w PSG i United też się wyróżniał; pewni zawodnicy lepiej wyglądają w jednej, inni lepiej w drugiej lidze

A co do tematu, to Morata cholernie zaskoczył, byłem przeciwnikiem tego transferu, ale póki co nie daje podstaw do krytyki i oby
  • Odpowiedz
@realbs: Morata w powietrzu nie gorszy od Ronaldo, teraz przeciwnicy Juve muszą się nieźle nagłowić kogo kryć. A mnie zadziwia ostatnio Ibra, nie biega a zawsze tam gdzie trzeba.
  • Odpowiedz
@Iucek:

Godin odszedl z patetiko wlasnie dlatego, ze przestal prezentowac odpowiedni poziom


Nie, nie dlatego. Przecież Atletico chciało przedłużyć kontrakt. To Godin odmówił, bo chciał się sprawdzić w innej lidze.

https://www.90min.com/posts/6260781-diego-godin-and-filipe-luis-refuse-to-renew-current-contracts-with-atletico-madrid

a jaranie sie tym ze joaquin grywa jeszcze w betisie to jeden wielki iks de.


Przecież dosłownie przed chwilą wyśmiałeś to, że jeden z najlepszych napastników gra w wieku 40 lat w piłkę, a teraz, gdy wspomniałem Joaquina (XD) to
  • Odpowiedz
@Iucek:

niczym sie w la liga poza wiekiem nie wyroznia


Z tego co wiem to jest w topce jeśli chodzi o km na mecz. Mając lat 40. Super tempo rozgrywki XD

Nie chce mi sie juz gadac z fanatykiem, wiec bez odbioru.


Bliżej do fanatyka Tobie, bo potrafisz odpowiedzieć jedynie wtedy, kiedy masz jakieś argumenty XD Jakoś reszte mojej wypowiedzi skutecznie pominąłeś. Bez odbioru, fanatyku xD
  • Odpowiedz
@realbs: Morata nigdy nie miał metalu do gry na tym najwyższym poziomie, bo technicznie i taktycznie to chłopak był gotowy już w wieku 21 lat.

Być może jest tak, że zmężniał, zmienił się, być może trafił na swoje odpowiednie otoczenie...

Zobaczymy.

Na razie trafia przeciwko ogórkom. Miewał i takie serie i w Atletico, i w Realu, i w Chelsea.

Jak utrzyma ten poziom przez 3-4 miesiące, to wtedy powiem, że to
  • Odpowiedz
@realbs: jak można porównywać gości o kilka lat różnicy wieku? Fernandes zdążył dojrzeć w Portugalii, to samo Salah który odbił się od ligi angielskiej już. Liga włoska jest sporo słabsza i wolniejsza od hiszpańskiej czy angielskiej i nie zmienisz tego typu malowaniem trawy na zielono.
  • Odpowiedz
@utede:

Liga włoska jest sporo słabsza i wolniejsza od hiszpańskiej czy angielskiej


Przecież hiszpańska nie ma nic obecnie do zaoferowania. Real czy Barca są na żenującym poziomie i gdyby nie wygrany Barcy nad Juve, to nawet bym na ten komentarz nie odpowiadał.

PL to liga lepsza od Serie A, ale nie powiedziałbym, że sporo. Takie United obrywa od Basakhehiru co bardziej żenuje niż śmieszy. Przecież jak do tej ligi wleciał Conte,
  • Odpowiedz
@utede:

Fernandes zdążył dojrzeć w Portugalii


Fernandes miał 24 lata kiedy odchodził z Sampdorii. Super dojrzewanie. Są dziesiątki piłkarzy, którzy w jego wieku mieli już za sobą ze dwa finały LM. Nie dojrzał. Po prostu w Serie A się nie odnalazł i jestem pewien, że gdyby obecnie tam grał, to też by nie dał rady. Nie bez przyczyny nie zainteresował się nim w zime ani Juventus, ani Inter, którzy mieli pieniędzy
  • Odpowiedz