Wpis z mikrobloga

W sumie to trochę śmieszne, że elektromarkety na pytanie o zmianę opcji dostawy konsol z powodu zamkniętych elektroarketów w wiekszości proszą o czas na podjecie decyzji przez zarząd.
Tyle się napierdziela na rząd, że nic nie zrobili przez lato aby przygotować się do pandemii, a tu mamy tę samą sytuację.
Plus o ewentualnym locdownie mówiło się od tygodnia. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#xbox #ps5 #mediaexpert #mediamarkt #neonet #xkom #eurortvagd
  • 14
@Papilocik: mówiło się też o godzinie policyjnej czy o zakazie przemieszczania, na takie sytuacje też się mieli przygotować? Weź pod uwagę, że to wcale nie jest taka prosta sprawa, część klientów zamówiła konsole z odbiorem osobistym i teraz będziesz chciał zmienić na wysyłkę czyli musisz dopłacić czy kuriera czy jakąś inną formę. Sklep może nie mieć zaimplentowanej takiej funkcji, więc znowu przez 1 sytuację trzeba dostosować system i stronę. Może zamiast
@Cinkito: No tak, ale mi nie chodzi o konkretne działania, a o procedury. Decyzje co robimy w razie scenariusza A, a co scenariusza B. Przecież takie opcje dało się przygotować wcześniej. Z tego co czytałem to x-kom miał gotową odpowiedź dla swoich klientów już w godzinę po konfie.

W ogóle mamy szczęście, że decyzja była ogłoszona we środę, a nie w piątek jak ten rząd ma zwyczaju robić więc pewnie się
@Papilocik: tylko Xkom to przy takim RTV mały sklep i zapewne mniej ich zabolało, że muszą wysłać te przesyłki, bo zamówień z odbiorem to mieli pewnie niewielki procent. Xkom w całej Polsce ma 27 salonów, RTV Euro AGD w samej Warszawie ma ich 23, tutaj nie ma co porównywać nawet. I inaczej się przygotowuje taki scenariusz jak tych klientów masz kilkuset, a inaczej jak ich liczysz w tysiącach. I może być
@Just_Doesnt_Know zazwyczaj nie bawię się w pobrania ale w tej sytuacji, po co mam ryzykować 2k na produkt który może będzie a może wystrzeli mnie na dostawę w grudniu. (Bo jeszcze 3 dni temu xkom nie potrafił mi odpisać czy dostarczą na premierę).

Przy pobraniu przyjdzie to zapłacę nie przyjdzie to pójdę do sklepu stacjonarnego konkurencji i kupię, dużo wygodniejsza opcja w tym przypadku.
Tyle się napierdziela na rząd, że nic nie zrobili przez lato aby przygotować się do pandemii, a tu mamy tę samą sytuację.


@Papilocik: roznica jest taka, ze jak nie dostaniesz konsoli to sie swiat nie zawali i jedyni, ktorzy sa stratni to firmy prywatne, a jak rzad nie jest gotowy to mamy trupy i #!$%@? gospodarke dla 38 milionowego kraju. Ale spoko. Tak, to dokladnie taka sama sytuacja, yhym