Wpis z mikrobloga

A takie lustro przyszło mi dzisiaj... niby zwykłe, a jednak nie do końca... drugie zdjęcie w komentarzu :)

Jaram się jak Rzym za Nerona :D

Na rynku jest dostępnych kilka "smart luster", które w najlepszym przypadku wyświetlają czas, pogode, czy parę innych predefiniowanych rzeczy. Tutaj pod lustrem ukryty jest monitor 22", z wyjściem hdmi. Lustro jest pokrytę warstwą panelu dotykowego, więc tym samym całość jest dotykowa.

W praktyce więc można tam podłączyć jakiś mini komputer albo tablet za pomocą jakichś przejściówek. Prawdopodobnie spróbuje podłączyć tablet, bo i bardziej pod dotyk więcej aplikacji będzie można znaleźć a i pewnie trochę widgetów.

Jak na razie pomysły na zastosowanie takiego smart lustra:

- widgety z kalendarzem i wydarzeniami dnia dla mnie i żony
- jakaś pogoda, czy zegar pewnie też
- pewnie jakieś linki do ulubionych podcastów na YT, tak co by przy goleniu można było sobie włączyć
- aplikacja dla dzieci, do zaznaczania, że umyli zęby

koszt przy lustrze 195x126cm, ekranie 22" 1920x1080, warstwie dotykowej wyszedł 5083,59 zł (bez tabletu/komputera)

#budujzwykopem #ciekawostki #technologia #remontujzwykopem #elektronika #mieszkanie #diy
noisy - A takie lustro przyszło mi dzisiaj... niby zwykłe, a jednak nie do końca... d...

źródło: comment_1604523001P8js7JWB2cvw6IdA0ZevH1.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@noisy: 5 kafli za zapalcowane lustro... ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na serio, sam sie zastanawialem nad takim ale pytanie na ile ten bajer bylby wykorzystany w praktyce :)
  • Odpowiedz
Czyli duże lustro z kawałkiem matrycy lcd plus elektronika do chińczyka z Ali oraz podklejenie warstwy poiemnosciowej ?


@Pan_Slon: tak :) Jeżeli ktoś to potrafi zrobić sam, to propsy dla niego. Ja nie potrafię, więc kupiłem u kogoś kto potrafi :)
  • Odpowiedz