Wpis z mikrobloga

#koronawirus #kwarantanna
Pytanie. Na pacjent.gov nie mam info o kwarantannie (a godzine temu robilem wymaz ze skierowania POZ) to znaczy ze legalnie moge isc z psem albo do sklepu a jak dopiero sie pojawi na stronie wynik to mam kwarantanne lub nie ?
  • 28
@feber
@fiolkins
@Cointreau
Lekarka wydarla.morde ze ma jeszcze duzo pacjentow i sie rozlaczyla i gowno sie dowiedzialem. Podala mi tylko kod.skierowania na badania (nawet nie wiem czy poprawny bo nikt przy wymazie tego nie sprawdzil xD) na pacjent.gov nie ma nawet info o skierowaniu na test, wiec nie wiem cxy ona to zle.wprowadzila czy mozr pozniej bedzie jakas aktualizacja danych?
@matnos jakaś #!$%@?. Nawet u mnie lekarz który w ogóle mnie nie słucha i ma #!$%@? wprowadzał wszystko na czas ale ja nigdy na ten portal pacjenta się nie logowalem xD
@matnos: pewnie jak będzie wynik to pojawi się informacja o wykonaniu badania i kwarantannie. Współczuje Wam tych lekarzy bo u mnie każdy wszystko ładnie wytłumaczy bez problemu.
@kibellos: i to też jest chore bo ja mam wynik negatywny ale mieszkam z trzema osobami z wynikiem pozytywnym i automatycznie ucieli mi kwarantanne ale do sanepidu nie idzie się dodzwonić.
@matnos: jak masz wynik dodatni to siedzisz tak długo aż ci nie miną objawy. Lekarz POZ decyduje czy przedłużać twoją izolację czy nie. Ponownego test nie bedzie bo jest to zbyt kosztowne (serio tak mi lekarz powiedział, Śląsk here)
@matnos kwarantannę masz do wyniku, jak wynik będzie za dwa dni, to za dwa dni wjeżdża izolacja 10 dni, jak będzie za tydzień, to wjeżdża 10 dni za tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Albo i dłużej, gdy ci nie przejdzie
@matnos: jak twoja mam będzie miała pozytywny i z nią mieszkasz to w teorii masz dodatkowe 10dni kwarantanny od dnia zakończenia izolacji przez mame. Ale obserwuj wszystkie informacje na pacjent.gov bo różne fikołki i w zasadzie jak sam nie zgłosisz, że mieszkasz z osobą z pozytywnym wynikiem to możesz mieć takiego fikołka, że wgl nie nałożą na Ciebie kwarantanny w przypadku gdy będziesz miał wynik negatywny. Ja w tej chwili tak