Wpis z mikrobloga

Czy jak wejdzie kolejny lockdown w #uk w ten czwartek to mogą odwołać mi lot do Polski, który mam w sobotę? Niby jest wzmianka na stronie, że nie można podróżować w celu typowo wypoczynkowym, a ja jedynie lecę na tydzień pozamykać pewne sprawy urzędowe i odwiedzić rodzinę. Boję się zamknięcia granic i bycie uwięzioną na niewiadomo ile czasu (,)

#anglia #emigracja #lockdown
  • 13
  • Odpowiedz
@Enelya: Ja myslalem wyjechac pracujac zdalnie, bo lockdown moze potrwac dluzej niz miesiac tak jak ostatnio. Lot bede mial chyba na poniedzialek.
  • Odpowiedz
@Enelya: mogą anulować, czytałem że linie na razie zostawiają wszystkie loty do czwartku a później będzie robiony przegląd i większość lotów może wylecieć z rozkładu na te 4 tygodnie
  • Odpowiedz
@apatozaur: niestety te lockdowny w krajach zachodnich to kabaret, niby pozamykane a ludzie lataja odwiedzac rodziny w niezbednych sparawch, klamia gdzie byli (te loty do pl przez niemcy)i ogolnie calkowite olewanie i rozowrzenie wirusa gdzie sie da, do tego rozrzucanie pieniedzy na rozne furlongi i granty. Czy ludzie przylatujacy do UK w listopadzie/grudniu "bo brexit/musza sie osiedlic" gdy mamy stuletnia pandemie/rozpadajacy sie rynek pracy. A powinni isc droga azji/innych krajow
  • Odpowiedz
@kaktusak: myślisz że porządny lockdown by coś dał? Nawet eksperci z oxfordu w bbc mówili ze lockdown to tylko spowolnienie rozprzestrzeniania na czas jego trwania... albo sie wszyscy w koncu zaraza albo bedzie szczepionka innej opcji nie ma. Panstwo robi lockdown zeby troche przystopowac rozprzestrzenianie sie wirusa, bo nhs nie da rady.
  • Odpowiedz
@Enelya: Mogą ci odwołać nawet w ostatniej chwili jak już będziesz na lotnisku. Zdaje się opublikowali już kilka dni temu listę odwołanych lotow (w wyborczej był artykuł z listą). Jeżeli nie masz możliwości przesunięcia tych spraw w czasie lub załatwienia przez internet to leć. Pamiętaj tylko, że polska na 99% wejdzie w lockdown w ciągu kilku następnych dni.
Noś maskę, kup sobie żel antybak na podróż i izoluj się po
  • Odpowiedz
@johnmorra: mysle ze nie ale jak juz go robia (i czesc ludzi sie stosuje, a rzady dodatkowo rozpieprzaja gospodarke) to niech chociarz bedzie porzadny jak straty i tak sa poniesione. W azji jakos dali rade chyba ze wszysycy masowo falszuja te dane (ale korea pld czy japonia raczej tego nie robia). Osobisie jestem przeciwko tym lockdown'om, powinni skutecznie odizolowac tych najbardziej zarazonych (starsi czy chorzy, i zadnego marudzenia ze musza
  • Odpowiedz