Wpis z mikrobloga

Ja pier.olę do czego ten rząd doprowadził?! Człowiek nie wie, czy przeżyje jak go zaatakuje wyrostek lub inne choróbsko, bo ci kretyni zmarnowali pół roku spokoju na wojny ideologiczne zamiast na szykowanie się do drugiej fali koronawirusa.
Przyjdzie zima, ktoś sobie złamie nogę na oblodzonych schodach i co? I jajco! Kto go poskłada jak szpitale przerabiane są na zakaźne i już nie wyrabiają, a znaczne przyrosty zakażeń nadal przed nami? A jak ktoś sobie głowę rozbije o te schody? Może od razu ustalać datę pogrzebu, jak nie będzie lekarza do zoperowania go? Chciałoby się o tym nie myśleć, ale jak to zrobić kiedy się mieszka przy dość ruchliwej ulicy i co chwilę słychać samochód na sygnałach, a niemal każdy trochę dalszy wyjazd samochodem zawiera przepuszczanie karetki? Nienawidzę tego rządu z całego serca, po prostu nienawidzę i z dalszym pisaniem tego czuję się coraz gorzej z tej złości. Każdemu betonowemu wyborcy PiS aż chciałbym sprzedać liścia na otrzeźwienie. Choć pewnie to i tak nic nie da, bo ta ciemna masa nie widzi, kto jest prawdziwym oprawcą tego narodu. Rządzący zwalają winę na wszystkich innych, zaraz będzie największy winny, czyli protestujący i jechanie po nich, a ciemnota będzie powtarzać te wysrywy.
Natomiast protesty to prawdziwy nóż w plecy zwykłego, szarego Polaka, który orientuje się jako tako w polityce i otaczającym świecie. Tak wielka siła, kilkaset tysięcy ludzi wkurzonych wychodzi na ulicę, a stery przejmuje lewicowa fanatyczka i wciska skrajne postulaty zamiast poszerzyć front, wypracować kompromisy z centrystami i normalnymi prawicowcami i ostatecznie coś rzeczywiście zdziałać. Na koniec wybiera do swojej rady ludzi zrzuconych w polityczny niebyt, totalnie skompromitowanych nawet w swoich fanatycznych środowiskach i skazuje ogromny ruch społeczny na klęskę.
Możemy sobie śmieszkować, może Szumlewicz dostanie swój tag (jeśli jeszcze nie ma) z bekowymi wypowiedziami ignoranta ekonomicznego. W sumie może to dobry sposób, żeby w tej całej ch.jowej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, zafundować sobie trochę humoru i uśmiechu. Sam lubię te rzeczy czytać, czasami samemu coś dorzucić.
Ostatecznie mi jednak do śmiechu nie jest. Jestem wręcz zdruzgotany tegorocznymi wydarzeniami, a możliwe, że najgorsze jeszcze przed nami.
POLSKO, PAMIĘTAJ KTO CI TO ZROBIŁ!!!
#koronawirus #polityka #przemyslenia #protest #bekazpisu
  • 19
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: celnie opisałeś, to co czuję i zgadzam się całkowicie z Twoją oceną sytuacji politycznej. Mam taki natłok myśli, że chyba pierwszy raz nie potrafię przeprowadzić trzeźwej analizy tego co przed nami. Serdecznie dziękuję Ci za ten wpis. ****
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: Spokojnie. Jest źle, ale trzeba się trzymać. W tym kraju od czasu do czasu tak bywa.

lewicowa fanatyczka


@BulgarskiTaboret: Tu bym chciała sprostować - nie lewicowa fanatyczka, tylko osoba, która z rozmysłem gra na to, by maksymalnie wzmocnić swoja pozycję. Wobec PO, o ile dobrze odczytuję jej posunięcia.
  • Odpowiedz
Tu bym chciała sprostować - nie lewicowa fanatyczka, tylko osoba, która z rozmysłem gra na to, by maksymalnie wzmocnić swoja pozycję. Wobec PO, o ile dobrze odczytuję jej posunięcia.


@Andreth: moim skromnym zdaniem jedno drugiego nie wyklucza, chociaż diagnoza idzie chyba w dobrym kierunku
  • Odpowiedz
Tu bym chciała sprostować - nie lewicowa fanatyczka, tylko osoba, która z rozmysłem gra na to, by maksymalnie wzmocnić swoja pozycję. Wobec PO, o ile dobrze odczytuję jej posunięcia.

@Andreth: Może masz rację. Swoje przemyślenia napisałem w oparciu o postulaty udostępniane w internecie, natomiast prawdziwych intencji nie próbowałem odgadnąć. Tak czy tak, ta osoba wraz z powołaną radą niestety nie mają zamiaru reprezentować szerokiego, wkurzonego społeczeństwa. Aczkolwiek patrząc na skład tej
  • Odpowiedz
@BulgarskiTaboret: Lista członków rady wygląda tak, jakby Lempart sięgnęła do telefonu i zrobiła eksport. Ta rada jest zupełnie fasadowa, to akurat wiem na pewno. Jest tam trochę sensownych ludzi, ale i tak nie mają nic do powiedzenia. Kasprzak próbuje publicystyką: https://wyborcza.pl/7,162657,26474892,wzywam-opozycje-do-przeprowadzenia-wyborow.html

Problem w tym, że jeśli opozycja nie chce wziąć odpowiedzialności za kraj, to nie weźmie.
  • Odpowiedz
Problem w tym, że jeśli opozycja nie chce wziąć odpowiedzialności za kraj, to nie weźmie.


@Andreth: Wątpię, by większość ludzi chciała oddać ojczyznę w ręce obecnej opozycji i tu chyba jest największy problem.
  • Odpowiedz
@contrast polecam Krasowskiego.
Cynizm to cecha, która definiuje skutecznych polityków. Skuteczny polityk to ten, który walczy o władzę, a później ją zdobywa.
Nasz główny problem polega na tym, że skoro to w/w cel jest nadrzędny i jemu podporządkowuje się całe kariery to kiedy już uda się go osiągnąć to... Cóż. Rzadko kto umie robić z zdobytej władzy sensowny użytek, czyli rządzić.
  • Odpowiedz
Rzadko kto umie robić z zdobytej władzy sensowny użytek, czyli rządzić.


@inyourface: Nawet nie muszę się zgadzać, wydaje mi się to oczywiste. Wszyscy z nich już byli u władzy i również wszyscy w mniejszy lub większy sposób się skompromitowali. Może nam jest potrzebny jakiś wieloletni plan jak np. w Chinach?

Przez ostatnie lata nie głosujemy za czymś/kimś, wszyscy głosujemy przeciwko jakiejś opcji politycznej. Nikt nie jest w stanie przedstawić konkretnej ścieżki.
  • Odpowiedz
@contrast: Wybory w Stanach okazały się bramą nie do sforsowania i post na główną nie wejdzie. ;) Trudno, nie miałem tego w planach pisząc ten tekst. Kto przeczytał ten pewnie przemyślał. W gruncie rzeczy myślę, że sporo osób uważa tak jak my, ale w skali całego kraju jest nas zdecydowanie za mało.
  • Odpowiedz
@spere: Może trzeba go wstawić jeszcze raz jakoś za tydzień-półtora, jak wybory w USA się przejedzą i Marsz Niepodległości też zostanie przerobiony ;) Aczkolwiek ten wpis był wybitnie emocjonalny, więc w moim odczuciu nie będzie miał takiego wydźwięku jak pierwotnie.
  • Odpowiedz