Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś wytłumaczy w jaki sposób jest udostępniana korespondencja radiowa pogotowia na #zello ?

Pracowałem w ratownictwie za czasów analogowych radiostacji (osoby postronne mogły podsłuchiwać ale musiały mieć skaner częstotliwości) następnie od dosyć dawna tylko i wyłącznie radiostacje cyfrowe i żeby ktoś mógł podsłuchiwać to musiał mieć oczywiście radiostacje cyfrową i na dodatek jej numer seryjny musiał być dopuszczony do pracy w konkretnym kanale więc jakim sposobem w stolicy kraju w 2020 roku puszczana jest korespondencja radiowa w internet? Na jakiej zasadzie to działa? Ktoś nagrywa i wrzuca później kawałki czy to na żywo leci?
  • 14
  • Odpowiedz
@polancky: przecież masz napisane na kanale, że to sam administrator udostępnia aby pokazać jak trudny jest to zawód (czytaj: w jak #!$%@? kondycji jest służba medyczna w tym chlewie).
  • Odpowiedz
@polancky: Działają w analogu, domyślam się że ze względu na rozbudowaną infrastrukturę, która zapewnia łączność. Dane wrażliwe nie latają, poza adresami które czasami podają.
  • Odpowiedz
Pogotowie w Warszawie od 30 lat niezmienne ma ten sam system łączności. Główny przekaźnik jest na szczycie Pałacu Kultury. Wyjście jest na częstotliwości 168.525MHz FM zwykły analog. Wystarczy jakikolwiek skaner/radiotelefon VHF i spiąć to kablem przez funkcję VOX do smartfona/komputera z zainstalowanym zello. Dzięki temu taki zestaw działa jak bramka i to co słyszy radio jest retransmitowane przez aplikację
  • Odpowiedz
czyli to nie przypadek tylko ewidentne ktoś z pogotowia warszawskiego tym zarządza.


@polancky: niekoniecznie. Każdy posiadający radio na usb za 15 zł może taki skaner uruchomić i udostępniać stream. Myślę, że takich osób w Warszawie mogą być dziesiątki tysięcy.
  • Odpowiedz