Wpis z mikrobloga

@sorek: Dla nieuków i sekciarzy korwinistycznych może tak być. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast ktoś kto ma mózg i zna historię Zachodu wie, że kapitalizm zawsze kończy się wolnością obywatelską. Wolności obywatelskich nie było w krajach socjalistycznych i komunistycznych. Mówienie że jest odwrotnie jest chochołem i nie ma tu o czym rozmawiać. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 4
@MichalLachim Mylisz konserwatyzm z jakimś zamordyzmem z kija wziętym XD, umiarkowanie i unikanie skrajnego rozbestwienia na tle moralnym i etycznym mówi ci to coś?
I proszę mnie nie nazywać fanem patostreamów na podstawie tagu, usilnie wrzucanego do moich wpisów przez moderację
  • Odpowiedz
@salamsalejman: jakie znowu rozbestwienie na tle moralnym? xDDDDD Mówisz o jakichś hiper-ekstra-turobo fanatycznych libertarianach typu Sierpiński który chce legalizować pedofilię? Zasmucę cię ale przez takie poglądy wielu libertarian nie traktuje go poważnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sorek: Nie wynikają. Kapitalizm jako taki powstał późno, w drugiej połowie drugiego tysiąclecia. Do tego czasu chrześcijaństwo gardziło wolnością jedną i drugą. Chrześcijaństwo wprowadziło system kasowy, ogromne podatki, chętnie kontynuowało niewolnictwo. Biblia ma mocny przekaz socjalistyczny a Dzieje Apostolskie przyznają, że pierwotni chrześcijanie żyli w społecznościach socjalistycznych.
  • Odpowiedz
Kapitalizm jako taki powstał późno, w drugiej połowie drugiego tysiąclecia.

Do tego czasu chrześcijaństwo gardziło wolnością jedną i drugą.


@MichalLachim: Nie wiem skąd taka ignorancja ale mimo wszystko polecam poczytać Adama Smitha który jest jednym z ojców kapitalizmu.

Biblia ma mocny przekaz socjalistyczny a Dzieje Apostolskie przyznają, że pierwotni chrześcijanie żyli w społecznościach socjalistycznych.


Biblia nie zmusza do pomagania biednym jedynie do tego nakłania.

Chrześcijaństwo wprowadziło system kasowy, ogromne podatki, chętnie
  • Odpowiedz
Nie wiem skąd taka ignorancja ale mimo wszystko polecam poczytać Adama Smitha który jest jednym z ojców kapitalizmu.


@sorek: Historia > opinia jednego człowieka. Stosunek władz kościelnych/chrześcijańskich > opinia losowego katolika. Nie wiem skąd taka ignorancja ale mimo wszystko polecam poczytać np Grzegorza XVI:

Z tego to zatrutego źródła indyferentyzmu pochodzi owa fałszywa i absurdalna maksyma, albo raczej majaczenie, że wolność sumienia winna być nadana i zagwarantowana każdemu. Błąd ten należy
  • Odpowiedz
kapitalizm zawsze kończy się wolnością obywatelską


@MichalLachim: to ja tak tylko wtrącę, że nigdy się nie dogadacie, ponieważ m.in. macie inne definicje wolności obywatelskich.
  • Odpowiedz
@DOgi: Zgodza się. Normalny wolnościowiec uważa, że moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innego człowieka. Kucowski wolnościowiec uważa, że moja wolność kończy się tam gdzie mu się podoba. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Uważają, że mogą czegoś zabronić bo "taka jest ich religia/moralność"


@MichalLachim: masz racje, bo jest różnica między pozwalaniem na mordowanie innych ludzi a czym innym czepianiem się o gejów np.. ;)

że moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innego człowieka. Kucowski wolnościowiec uważa, że moja wolność kończy się tam gdzie mu się podoba.

Jak definiujesz granicę, w końcu to takie łatwe i proste. Można zrobić zupe w prywatnym
  • Odpowiedz