Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi z HDMI eARC i jak to się ma do HDMI 2.1 ? Jeśli kupię sobie nową konsolę, nowy OLED z portem HDMI 2.1 i do tego soundbar powiedzmy ze średniej półki za 1500 zł, to jak powinienem to podłączyć? Konsolę do soundbara i soundbar eARC do TV? Czy nie stracę na przepustowości HDMI 2.1 ? #konsole #audio #telewizory
  • 7
  • Odpowiedz
o ile sam nigdy bym nie kupił soundbara to zacząłem akceptować to że często ludzie nie mają miejsca na nic sensownego


@diogene: czy aby na pewno? Na soundbar też musisz mieć jednak miejsce. Chociaż są modele bez subwoofera ale tutaj raczej o tym nie mówimy. Skoro jest miejsca na suba to na zestaw 2.1 również. Małe monitory aktywne plus sub w tych pieniądzach da się kupić.
  • Odpowiedz
@ksiak: często sub jest bezprzewodowy czyli stawiasz w kącie przy gniazdku, a soundbar wisi pod tv

Tymczasem sam amplituner jest większy i cięższy niż soundbar ¯\_(ツ)_/¯

Jak byś aktywne podłączył? Jackiem z tv? To chyba nie byłoby zbyt dobre rozwiązanie, soundbar by ci dał chociaż jakąś namiastkę ATMOSa bo by plumkało głośnikami w różne kierunki. Plus bywają bezprzewodowe tylnie
  • Odpowiedz
Tymczasem sam amplituner jest większy i cięższy niż soundbar ¯_(ツ)_/¯


@diogene: dlatego zasugerowałem aktywne monitory.

Jak byś aktywne podłączył? Jackiem z
  • Odpowiedz