Wpis z mikrobloga

Na wydruku z pacjent gov a propo izolacji z #koronawirus mam:

Pacjent *******, przebywa w izolacji domowej od dnia 24.10.2020r. Izolacja powinna zakończyć się w dniu 02.11.2020r


To znaczy że 2 listopada nadal mam izolację czy że już nie mam?
  • 20
  • Odpowiedz
no nie chyba


@caalkiem_nowe03: tak samo myślę. Z drugiej strony żona ma l4 do 2 włącznie. Ale z tekstu na dokumencie wynika jasno że drugiego izolacja powinna się zakończyć. Jak nie ma określonych godzin to jak dla mnie drugiego już mnie izolacja nie obowiązuje.
  • Odpowiedz
izolacja trwa 10 dni, zaczynasz 24.10 a kończysz 2.11


@Agemaker: tak, to by się zgadzało.
Totalnie to jest bez sensu, zresztą powinni liczyć od kiedy są objawy (17.10) a poszło od daty wyniku badania. Lekarz tak sobie wklepał wg własnego "widzi misię"
  • Odpowiedz
@WyczesanyCzesiek:
Nie, kończy się samoistnie (mój lekarz był na urlopie i mi sama się skończyła bez kontaktu z lekarzem)
Ale 2 listopada to jest ostatni dzień Twojej izolacji (u mnie jeszcze tego dnia który miałam wpisany jako ostatni była Policja)
  • Odpowiedz
@WyczesanyCzesiek:
Jedyne źródło jakie mogę podać to że miałam izolację do konkretnego dnia, dostałam smsa że powinnam się skontaktować z lekarzem, lekarza nie było więc na rejestracji powiedzieli, żebym nie zawracała głowy wracała do pracy :) i że mi izolacja zniknęła z pacjent.gov bez udziału lekarza.
  • Odpowiedz
@autremonde: ja nie potrzebowałem bo klepię zdalnie. Żona z racji kompletu objawów i pracy w szpitalu zgłosiła się do rodzinnego. Teleporada, od razu L4 i skierowanie na test. Mnie też bo miałem komplet objawów. Dzieciaki skierował dodatkowo mimo braku.
U wszystkich pozytywny.
Żona do tej pory na L4.
  • Odpowiedz