Wpis z mikrobloga

@pyskaty92: Czyli ustalając jedną wersję - awaryjne i pozycyjne można bez zapłonu, cała reszta z zapłonem? Wliczając hamowania i cofania? Wiem, że to głupie pytania, ale panikuję, a nie mam obecnie dostępu do auta by sobie posprawdzać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@spookyscaryskeleton: hmm.. znalazlem cos takiego:

"Nie da się jednoznacznie określić czy np. światło cofania, stop-u działa tylko na włączonym zapłonie. W niektórych samochodach światło stop działa wyłącznie przy włączonym zapłonie, w innym nie trzeba przekręcać kluczyka do zaprezentowania go. Nawet w obrębie tego samego modelu niektóre światła działają na włączonym, inne na wyłączonym zapłonie."

Zaprezentowanie działania świateł zewnętrznych najlepiej wykonać jest przy zapłonie włączonym, niezależnie od rodzaju światła, które prezentujesz.
  • Odpowiedz
@spookyscaryskeleton http://wordkatowice.pl/content/czy-swiatla-stop-dzialaja-bez-zaplonu Najlepiej będzie jeśli
bez względu na to jakie światła będziesz musiała włączyć po prostu przedtem po prostu ten zapłon włączysz, żaden egzaminator raczej nie uzna tego jako błąd, bo wiele w tym aspekcie zależy od konkretnego samochodu, jego modelu i możemy tak do jutra dyskutować czy ten zapłon potrzebny czy nie. Oszczędzisz tym samym sobie stresu i nerwów, tak jak mówię, na 100% pozycyjne i awaryjne będą działać bez zapłonu
  • Odpowiedz
egzaminator nie uzna za błąd włączenie zapłonu do świateł awaryjnych itp.


@spookyscaryskeleton: nie może uznać tego za błąd. Masz umieć to, czego wymaga od Ciebie rozporządzenia o egzaminowaniu. Sprawdzanie świateł określa załącznik nr 2 tabela 4:
1) sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego – osoba egzaminowana musi zaprezentować, że potrafi sprawdzić:
a) poziom oleju w silniku,
b) poziom płynu chłodzącego,
c) poziom płynu hamulcowego,
d) obecność
  • Odpowiedz