Wpis z mikrobloga

Przeciekający dach. Mam na dachu zamontowane antysniegowe rurki i zostały one przybite gwoździami do dachu w miejscu łączenia się blachy. Po gwoździach cieknie do środka woda. Wymienili mi gwoździe na farmerskie wkręty plus silikonem posmakowali ale nadal cieknie. Na domu jest drewniany dach przykryty papa i na to aluminiowa blacha. Gwoździe a później farmery przebiły wszystkie warstwy i po nich spływa woda. Czy powinnam zlecić demontaż tych anty-śniegowych blokad bo są zamocowane na łączeniu blach a nie na równej powierzchni ? A dziury po poprzednich zatkać silikonem ? Proszę o poradę #remontujzwykopem #dach #dekarstwo #budownictwo #budowadomu poniżej zdjęcie
wisniowa211 - Przeciekający dach. Mam na dachu zamontowane antysniegowe rurki i zosta...

źródło: comment_1604139458NywXgtVO2MpUcw9cDclzLJ.jpg

Pobierz
  • 20
Czy powinnam zlecić demontaż tych anty-śniegowych blokad bo są zamocowane na łączeniu blach a nie na równej powierzchni ?


@wisniowa211: to łączenie to najlepsze miejsce do ich zamontowania, na płaskim dużo więcej wody jest. Panele wyglądają na dość stare i gdzieś wyżej musiały popękać (może na łączeniu?) trzeba odszukać te miejsca i naprawić albo myśleć o nowym pokryciu
@wisniowa211: no bo nie cieknie tam gdzie wkręcone są wkręty w blachę, tylko podcieka w innym miejscu pod blachę i przecieka wtedy przy wkrętach w papie. To jest nie do uratowania, trzeba zdjąć i naprawić papę, albo wymienić te blachy, lub szukać miejsca przecieku

@wisniowa211: albo szukasz miejsca w którym blacha pękła, przerdzewiała czy co tam z nią i naprawiasz ten fragment(może być nieszczelna gdzieś przy kalenicy), albo zwalasz to, ściągasz w tym miejscu blachę i robisz łaty z papy w miejscach tych przewierceń, albo remont kapitalny(opcja najdroższa)
Edit łaty z papy na papie oczywiście, tej pod blachą