Wpis z mikrobloga

Hej, chcę napisać licencjat o rynkach kapitałowych. Obecnie szukam tematu i wpadły mi do głowy 2-3 pomysły, ale boje się, że ciężko będzie opisać to na 65 stron.
1) IPO jako jedna z metod pozyskania kapitału przez firmę na podstawie spółki Allegro.
2) Polityka monetarna FEDu, a giełda amerykańska
3) Analiza fundamentalna wybranej spółki
Może macie jakieś sugestie jak poszerzyć dane tematy albo całkowicie inne pomysły.
#studbaza #gielda #inwestycje
  • 12
@kimeroo: przecież licencjat to ctrl+c i ctrl+v

Co do pierwszego to pewnie trzeba opisać jakiś rozdział jak działa giełda, akcje jak działa IPO, subskrypcja prywatna/publiczna itd z tego co pamiętam. 60 stron to lekko pykniesz IMO
@kimeroo: może coś o crowdfundingu (temat podobny trochę do 1 ale nie koniecznie dotyczy to rynków). Wiele spółek teraz się tego chwyta, więc jest wiele materiału do badania. Jednak w przeważającej większości są to zazwyczaj spółki, które dopiero planują wejść na New Connect
@kimeroo: Bierz pierwszy, bo bardzo ciekawy.
Tutaj aż prosi się o opisanie metod pozyskiwania kapitału przez spółki z naciskiem na najważniejsze czyli IPO. Tak jak pisze @michu_13 mógłbyś zahaczyć o ostatnio modne Pre-IPO czyli pozyskiwanie kapitału przez eqity crowdfunding, które jest tak jakby przedszkolem przed NC i GPW, bardzo ciekawy temat. O samym IPO allegro również można sporo napisać, solidne źródło masz w postaci prospektu emisyjnego i memorandum.
@bastianbastiante: obie rzeczy mogę podpiąć pod ten temat i poświęcić im trochę czasu, chociaż direct listing nie służy do pozyskiwania kapitału, tak jak sugeruję temat. Im więcej takich pomysłów tym lepiej dla mnie (: